Uczniowie ze szkoły w Dzietrzychowie odwiedzili komendę straży pożarnej w Bartoszycach

2019-04-09 08:30:48 (ost. akt: 2019-04-09 08:38:18)

Autor zdjęcia: M. Kaczmarek

Dzięki radnym z gminy Sępopol, Oliwii Szyczewskiej i Arturowi Ruszczyńskiemu, dzieci z klas I-VI miały możliwość odwiedzenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Tam zobaczyły m.in. Salę Edukacyjną „Ognik”, a także zapoznały się ze specyfiką pacy strażaka zawodowego.

Celem tej wycieczki było to, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły zachować odpowiednie postawy w stosunku do zagrożeń w najbliższym otoczeniu i przyswoiły odpowiedni kanon zachowań w niebezpiecznych sytuacjach. Tutaj też, zza bezpiecznej witryny, oglądały prezentację pożaru pomieszczenia kuchennego oraz działania czujek dymu.

W drugiej części ścieżki edukacyjnej bartoszyckiego „Ognika”, zaaranżowanej jako mieszkanie, przeprowadzono zajęcia o charakterze prewencyjnym (niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń elektrycznych, wentylacji czy gazu). Omówiono również zagrożenia związane z cichym zabójcą — tlenkiem węgla.

M.M.
Fot. M. Kaczmarek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5