Spektakl "Don Kichote" w wykonaniu Grupy Teatralnej Bez Spinki

2019-04-03 09:48:24(ost. akt: 2019-04-03 14:05:42)

Autor zdjęcia: Ewa Izdebska

Działająca w Wojciechach Grupa Teatralna Bez Spinki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu zapraszają na spektakl "Don Kichote". Odbędzie się on w sobotę 27 kwietnia o g. 16.
"Don Kichote" w wykonaniu grupy Bez Spinki z Domu Kultury w Wojciechach to już szósta sztuka w dorobku wojcieszańskich aktorów-amatorów.

Światowej sławy klasyka Miguela de Cervantesa, brana już wielokrotnie na warsztat kinowy i teatralny, w reżyserii Marcina Kiszluka otrzymuje nowy rys. Tytułowy bohater nie jest tu pogromcą wiatraków, lecz obrońcą bliskich nam wszystkim ideałów życiowych.

Zwaśniony przez swoją bujną wyobraźnię z rzeczywistością biedny szlachcic posila się złudnymi opowieściami o wspaniałych rycerzach. Wymyka się próbującym go leczyć bliskim, wszczyna osłabiające zdrowie awantury, traktując je jako misję błędnego rycerza, spieszącego na ratunek pokrzywdzonym i biednym. Patronką tej z góry skazanej na porażkę walki jest stworzona przez chory umysł i duszę Don Kichota piękna dama Dulcynea.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MGOKSEPOPOL

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5