Kolędy i pastorałki w domu kultury. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-01-22 08:34:02 (ost. akt: 2019-01-22 08:50:13)

Autor zdjęcia: Kultura Sępopol

Po polsku, rosyjsku i ukraińsku śpiewali kolędy i pastorałki artyści, którzy wstąpili w niedzielę 20 stycznia na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.
Koncert rozpoczęły Lena i Gabrysia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu. Następnie, montażem słowno-muzycznym, w świąteczny nastój licznie zgromadzoną publiczność wprowadziły Warmianki Sępopolskie, które oprócz polskich wierszy i pastorałek, zaprezentowały dwie ukraińskie kolędy. Po nich wystąpiły młode wokalistki z Kaliningradu. Zaśpiewały rosyjskie pieśni bożonarodzeniowe oraz przyśpiewki.

Duże wrażenie na publiczności zrobił występ chóru Canzona z Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów z publicznością.

Sępopolski dom kultury prowadzi sporo zajęć dla uzdolnionej muzycznie młodzieży i dorosłych. To właśnie do nich należała scena w ostatniej części koncertu. Wystąpiły uczestniczki zajęć wokalnych, które odbywają się w M-GOK oraz działający przy nim zespół Czarny Ortalion. Na scenie zaprezentowali się również instruktorzy sępopolskiej placówki — Lilianna Tawkin oraz Patryk Wasyliszyn.

Kultura Sępopol


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5