Orszak Trzech Króli w Sępopolu [ZDJĘCIA]

2019-01-06 15:49:14(ost. akt: 2019-01-06 16:13:26)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przez Sępopol przemaszerował trójbarwny Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców miasteczka i okolic. Nie przeszkadzało im zimno a dopisywały dobre humory.
Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są pamiętne słowa, które wypowiedział św. Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski
— „I odnowi oblicze Ziemi”.

Orszak przeszedł uliczkami Sępopola. Poprzedziła go Msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Sępopolu.

W role Kacpra, Melchiora i Baltazara wcielili się radni miejscy a prowadzili orszaki reprezentujące Europę (czerwony), Azję (zielony) i Afrykę (niebieski). Uczestnicy Orszaku otrzymali peleryny oraz śpiewniki i korony.

Organizatorem Orszaku w Sępopolu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Działający tam wolontariusze byli "obstawą" Orszaku. Przemarsz zabezpieczał patrol Straży Granicznej z placówki w Sępopolu.

[fbpost]https://www.facebook.com/BartoszyckiGoniec/videos/135117360751260/">

Orszak skończył marsz na miejscowym targowisku, gdzie przygotowano scenę, na której wystąpiły dzieci z klasy drugiej szkoły podstawowej w Sępopolu z krótkim przedstawieniem jasełkowym.

Następnie pojawiła się tam Święta Rodzina a Królowie złożyli dary. Później wystąpiły jeszcze wokalistki śpiewające tradycyjne i nowe kolędy. Były to dziewczęta biorące udział w zajęciach wokalnych w domu kultury.

Kolędy zaśpiewali też sami mieszkańcy i tak Orszak Trzech Króli 2019 w Sępopolu przeszedł do historii.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.p
l


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5