Szkolne schody ozdobili ważnymi dla polskiej historii datami

2018-11-07 14:06:49(ost. akt: 2018-11-07 14:12:17)
Uczniowie szkoły podstawowej w Sępopolu wspólnie z rodzicami w niecodzienny sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Rodzice uczniów klasy VB na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości podejmą się wyeksponowania najważniejszych dat z historii Polski.

Daty zostały umieszczone na stopniach schodów prowadzących z szatni do świetlicy gimnazjum tak, aby uczniowie wspinając się po nich mogli przypominać sobie najważniejsze momenty naszej historii.

Projekt ma nie tylko uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest też próbą podniesienia wiedzy w zakresie chronologii historycznej, która sprawia uczniom najwięcej problemów w czasie egzaminów i sprawdzianów.

Wybór dat był trudny, gdyż mieliśmy do dyspozycji 31 stopni, a dat ważnych z historii Polski jest dużo więcej. Mimo to selekcja został przeprowadzona, a pomysł został wcielony w życie. Efekt można obejrzeć w szkole lub na zdjęciach poniżej.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękuję za poświęcenie własnego czasu i środków na realizację projektu. Myślę, że była to najlepsza lekcja nie tylko historii, ale też patriotyzmu.

Franciszek Maszota


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dd #2620351 | 46.175.*.* 9 lis 2018 11:43

    ..ale fajne zdjęcia mojej szkoły. Nie byłem już tam ze 25 lat

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Uczeń #2620294 | 5.173.*.* 9 lis 2018 10:20

    Bo to fajna szkoła i tu się dzieje:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5