Mieszkańcy Sępopola z wizytą w Gołdapi

2018-05-22 10:43:37 (ost. akt: 2018-05-22 10:45:53)

Autor zdjęcia: Promocja Sępopol

W piątek 18 maja mieszkańcy Sępopola, Jezioran i Bisztynka, w ramach spędzania czasu i poznawania walorów regionu Warmii i Mazur, odwiedzili Gołdap, które znajduję się w sieci miast Cittaslow.
Uczestnicy wycieczki mieli okazję nie tylko się zintegrować, lecz przede wszystkim skorzystać z atrakcji, zwiedzić miejsca charakterystyczne dla miasta, ale też zobaczyć, jak w Gołdapi płynie życie w idei slowlife.

Osoby biorące udział w autokarowej wycieczce miały napięty program. Zwiedzili m.in.: Piękną Górę, na której mieli okazję wjechać kolejką krzesełkową, co było nie lada wyzwaniem w związku z wysokością, dzielnicę uzdrowiskową z pobytem w pijalni wód mineralnych i leczniczych zdrój, gdzie mieli okazję spróbować unikatowej wody. Zobaczyli też miasto, w tym obejrzeli teren zrewitalizowany.

Całość zwieńczył wspólny obiad w lokalnej restauracji, gdzie w czasie smakowania lokalnych specjałów słychać było gwar i śmiech, które niewątpliwie świadczyły o doskonałej integracji i nowych znajomościach.

Uczestników wycieczki przywitał zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, na którego ręce upominek w imieniu burmistrza Sępopola Ireny Wołosiuk z zaproszeniem do rewizyty złożyła pełnomocnik Cittaslow Magdalena Puciato.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UMSEPOPOL

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5