Dożynki powiatowe i gminne (program)

2019-09-05 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-05 11:57:56)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Pierwsze święto plonów w powiecie giżyckim obchodzili rolnicy z gminy Giżycko. W niedzielę 1 września dożynki odbyły się w Bystrym. 7 i 8 września odbędą się dożynki w pozostałych gminach powiatu.
GMINA RYN - Gminno-powiatowe dożynki odbędą się w sobotę 7 września w Szymonce. Msza dziękczynna rozpocznie się w szymoneckim kościele o godz. 13. Po modlitwach i przemarszu dożynkowego korowodu zaplanowano cerermoniał dożynkowy z wstąpieniami burmistrza miasta i gminy Ryn oraz starosty giżyckiego. Nie zabraknie dorocznych konkursów na wieniec dożynkowy.

Na scenie wystąpią: Ludowy Zespół Sterławiacy, Ludowy Zespół Warmianki Sępopolskie, Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie oraz zespół z Kaliningradu. O godz. 20 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Stanisław i Przyjaciele. Dodatkowe atrakcje stanowić będą: wystawa sprzętu rolniczego, kiermasz dożynkowy, dożynkowa grochówka, stoisko KRUS z konkursami.

GMINA KRUKLANKI - 7 września święto plonów odbędzie się w Kruklankach (początek o godz. 13.30 przy Bibliotece i Ośrodku Kultury). Obrzęd dożynkowy poprowadzi ZF "Klekociaki" z Bociek. W programie występy m.in.: Zespołu Ludowego Sapiniaki z Kruklanek, MLZA Mżawka z Kruklanek, formacji Basibabki ze Srokowa, zespołu Grodzieńskie Koronki z Grodna, Fan- Art z Gniezna oraz zespołu estradowego Gaj z Michałowa. Przy BiOK odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko sołeckie.

GMINA WYDMINY - impreza dożynkowa odbędzie się 7 września. O godz. 13 zacznie się msza św. w kościele parafialnym, po której dożynkowy orszak przemaszeruje na plac przed Urzędem Gminy. Tu odbędzie się dzielenie chlebem z mieszkańcami, wręczenie nagród za wieńce oraz obrzęd dożynkowy w wykonaniu Sceny Juno. W Wydminach podczas święta plonów zaplanowano kino sferyczne dla dzieci oraz występy: Zespołu Pieśni i Tańca Perły Warmii, Kabaretu Babeczki Podlaskie.

GMINA MIŁKI - dożynki w Miłkach zaplanowano na niedzielę 8 września na stadionie gminnym. Msza dziękczynna rozpocznie się o godz. 12.30. Przed 14 odbędzie się część obrzędowo-wieńcowa połączona z przemówieniami gości. W bloku artystycznym zaprezentują się lokalne zespoły. O godz. 15.30 rozpocznie się turniej sołectw, a następnie wręczenie nagród w konkursach dożynkowych. O godz. 17.15 na scenę wyjdzie zespół Luz Blues, a o godz. 18.45 rozpocznie się koncert zespołu Loka Rosi (disco polo), a o godz. 20 zabawa taneczna.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5