Nie przestrzegał zasad kwarantanny

2020-04-01 09:21:58 (ost. akt: 2020-04-01 09:24:36)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Policjanci z Rybna interweniowali wobec mieszkańca tej miejscowości, który złamał obowiązującą go kwarantannę domową. O zdarzeniu poinformowano służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę karę w wysokości nawet 30 tys. zł.
Wczoraj około godziny 17.30 dzielnicowi z Rybna otrzymali informację, że na terenie Rybna jeden z mieszkańców opuszcza swoją posesję, mimo, że objęty jest kwarantanną domową. Policjanci ustalili, że mężczyzna tego dnia wsiadł na rower i wyjechał poza miejsce wyznaczonej kwarantanny. Po skontaktowaniu się z 45-latkiem potwierdził on, że pomimo kwarantanny wyjechał z posesji i udał się po zakupy, gdyż jak tłumaczył „czuje się dobrze”. Policjanci  przypomnieli mężczyźnie o zasadach kwarantanny domowej, którą mężczyzna został objęty i obowiązku ich przestrzegania oraz konsekwencjach prawnych łamania kwarantanny. O powyższym zdarzeniu policjanci zawiadomili służby sanitarne, które za złamanie kwarantanny mogą nałożyć na 45-latka karę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Policja apeluje o stosowanie się do przepisów dotyczących COVID-19 i nie narażanie siebie i innych na zagrożenie zarażenia koronawirusem. Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń i łamanie kwarantanny w związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii grozi odpowiedzialność karna, w tym kary finansowe w wysokości do 30 tys. złotych.

Apelujemy #zostańwdomu !


KPP Działdowo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obywatel #2898579 | 80.53.*.* 2 kwi 2020 11:48

    Jedna starsza pani w Lidzbarku codziennie jeździ elektrycznym wózkiem inwalidzkim i odwiedza szereg sklepów. Nie używa maski itp. Tylko czekać aż rozniesie wirusa

    odpowiedz na ten komentarz

  2. www #2897666 | 83.9.*.* 1 kwi 2020 10:32

    Dobrze zostało powiedziane. Jeśli osoby nie przestrzegające kwarantanny stracą pracę lub kogoś z najbliższej rodziny. To mogą mieć pretensję tylko do siebie. Natomiast Ci co zachowują środki ostrożności powinni mieć pretensje właśnie do tych ignorantów jeśli na skutek pandemii dotknie ich najbliższych tragedia.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5