Dachował autem, miał 2 promile alkoholu w organizmie i aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych!

2019-12-20 12:38:16 (ost. akt: 2019-12-20 12:41:25)
Policjanci z Działdowa interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zdarzenia drogowego na terenie gminy Rybno. Według zgłoszenia kierujący pojazdem marki Mercedes przekoziołkował autem i zatrzymał się na polu. Policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu, który miał 2 promile alkoholu w organizmie i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym. 25-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Wczoraj ( 19 grudnia) tuż po godzinie 21.00 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Lidzbarku otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który po dachowaniu, przekoziołkował i zatrzymał się na polu uprawnym.

Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 538, na trasie Rybno – Dębień. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego z Działdowa, który ustalił, że pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Mężczyzna o własnych siłach wyszedł z pojazdu i został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem marki Mercedes wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości przez kierującego autem do warunków drogowych, na skutek czego po zjechaniu na pobocze pojazd dachował, a następnie przekoziołkował i zatrzymał się na kołach na pobliskim polu uprawnym. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 25-latek złamał obowiązujący go 10-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim. Po opatrzeniu mężczyzny przez personel medyczny, ze szpitala trafił on do policyjnej celi celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od mercedesa.

25-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi oraz za spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, kara finansowa minimum 5 tys. złotych i wydłużenie sądowego zakazu do kierowania pojazdami mechanicznymi.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5