Kierowca bmw i rowerzysta na promilach

2017-08-16 16:06:57 (ost. akt: 2017-08-16 16:08:27)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum wm.pl

We wtorek (15 sierpnia) po godzinie 14.00 w Rybnie patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej bmw. Okazało się, że siedzący za kierownicą auta 33-latek był pijany. A w ręce dzielnicowych z Rybna wpadł pijany rowerzysta.
Mężczyzna miał przeszło 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Rybno policjanci zatrzymali prawo jazdy.

— Odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości, która jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Do tego nie ominie go kara finansowa — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka.

Również w tym samym dniu, także w Rybnie około godziny 20.00 patrol dzielnicowych zauważył jadącego rowerem mieszkańca tej gminy. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem braku kontroli rowerzysty nad jednośladem.

— Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 32-latka, które szybko wyjaśniło taki stan rzeczy. Okazało się, że rowerzysta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności prawnej — dodaje oficer prasowy.

Policja przypomina
Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Mimo grożących za to konsekwencji, w postaci grzywny, kary ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, a także wysokich świadczeń pieniężnych i czasowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierujący nadal wsiadają za „kółko” po alkoholu, nie bacząc na zagrożenia, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego.
Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę! Odłóż kluczyki lub oddaj komuś innemu na przechowanie. Jeżeli musisz pilnie gdzieś jechać, zadzwoń po taksówkę lub poproś kogoś by cię tam zawiózł. Pamiętaj, że jako uczestnik ruchu drogowego nie jesteś sam, niezależnie od okoliczności na drodze, zachowaj szczególną ostrożność.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. drt #2308739 | 37.47.*.* 17 sie 2017 10:30

    Bardzo ciekawe. Tylko czemu nie było tego na polsacie.....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5