Marta Lipka ze stypendium wójta

2016-10-27 15:52:22 (ost. akt: 2016-10-27 13:09:00)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

25 października, podczas XXVIII sesji Rady Gminy, wójt Tomasz Węgrzynowski wręczył stypendium sportowe Marcie Lipce - mieszkance Żabin, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie.

Marta Lipka jest licencjonowaną zawodniczką klubu Centrum Sportów Walki „Champion” Lubawa. Posiada 5 stopień uczniowski. Regularnie uczestniczy w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, gdzie odnosi sukcesy.

Marta jest członkiem kadry narodowej juniorów w kickboxingu w formule kick- ligt.
W ostatnim czasie zawodniczka zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w kickboxingu w kategorii kick - light +70.

Mistrzostwa świata kadetów i juniorów, w najbardziej prestiżowej federacji kickboxingu w świecie WAKO, odbywały się w dniach od 27 sierpnia do 3 września w Dublinie. W mistrzostwach wystartowało ok. 1400 zawodniczek i zawodników z 47 krajów. Reprezentacja Polski drużynowo zajęła szóste miejsce, a mieszkanka naszej Gminy Rybno wywalczyła brązowy medal.

Poza tym Marta Lipka zdobyła I miejsce w zawodach Polish Open Wako European Cup w kategoriach Junior starszy +70 kg LOW KICK, junior+ 70 kg kick light.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5