Dzień dziecka w SP w Hartowcu

2016-06-12 10:06:48 (ost. akt: 2016-06-12 10:21:12)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu obfitował w tym roku w wiele atrakcji. Z tej okazji wszystkie dzieci mogły skorzystać z interesujących propozycji zorganizowanych specjalnie dla nich.
W przygotowania włączyli się Ochotnicza Straż Pożarna w Hartowcu, Rada Rodziców i nauczyciele.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Bogusław Łukwiński, który złożył wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Następnie odbył się festyn gier i zabaw przygotowany przez Grażynę Wiergowską – nauczycielkę wychowania fizycznego. Każde dziecko otrzymało kartę festynu z 12 zabawami, które zaliczało w dowolnej kolejności. Było to m.in.: puszczanie baniek, przelewanie wody, tor rowerowy, wędkowanie, wieszanie prania oraz odwracanie kubków. Dzieci świetnie się bawiły i z wielkim zapałem uczestniczyły w różnych konkurencjach. Zabawy prowadzili dla swoich młodszych kolegów chętni uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu. Po zdobyciu podpisów u wszystkich sędziów można było zgłosić się do wychowawcy po upominek.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na poczęstunek. Druhowie z OSP w Hartowcu wykazali się dużym zaangażowaniem. Z własnych środków finansowych kupili dla dzieci smakołyki. Wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla nich prawdziwą ucztę: kiełbaski, frytki, soki, lody, popcorn i watę cukrową.
Z okazji Dnia Dziecka odbył się też I Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział 14 uczniów, którzy udali się na wyprawę wraz z dyrektorem i rodzicami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy strażackie, w których uczestniczyły dzieci pod fachowym okiem strażaków. Frajdą dla naszych milusińskich była też możliwość wejścia do postawionego na placu wozu strażackiego.

Po dniu pełnym, wrażeń dzieci jednogłośnie stwierdziły, że był to ich najpiękniejszy Dzień Dziecka, a strażacy zaoferowali swoją pomoc również w przyszłym roku.

Barbara BrzostekCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5