Strzelali niemal do samej gwiazdki

2021-12-28 07:30:00 (ost. akt: 2021-12-28 13:34:37)
Dobre relacje między klubami sprzyjają szkoleniu i... strzelaniu pięknych bramek

Dobre relacje między klubami sprzyjają szkoleniu i... strzelaniu pięknych bramek

Autor zdjęcia: MKS Ruciane-Nida

FUTBOL\\\ Młodzieżowcy MKS Ruciane-Nida ewidentnie należeli w ostatnich tygodniach do najbardziej pracowitych ekip nie tylko w powiecie, ale i całym regionie. Tegoroczne rozgrywkowe tournée biało-niebieskich zakończyło się dopiero 22 grudnia.
Podopieczni trenera Sebastiana Sęka wyruszyli do Spychowa. I to w imponującym składzie, bo składającym się łącznie aż z trzech zespołów (roczniki 2010, 2011 oraz 2012 i młodsi). Na miejscu powitali ich m.in. doskonale im znani reprezentanci Świętajna, z którymi wielokrotnie toczyli już zacięte, futbolowe wojny.

– Za nami bardzo, bardzo dużo grania. Każdy mecz trwał po 15 minut, a rozegraliśmy ich jedenaście. Była to świetna okazja do nabrania nowego doświadczenia, a także wypróbowania w praktyce tego, co w ostatnim czasie przerabialiśmy na treningach. Pojedynki były bardzo ciekawe, fajne, pełne emocji – słyszymy w MKS.

– Mamy dobre relacje ze Spychowem i Świętajnem, za co wyrazy uznania należą się m.in. trenerowi Marcinowi Tańskiemu, dzięki zaproszeniu którego to cenne spotkanie doszło do skutku Przyjazna atmosfera sprzyja wszystkim. A 22 grudnia sprzyjała ponadto strzelaniu pięknych bramek, których padło aż 56 – podsumowują biało-niebiescy, dla których był to ostatni test w 2021 roku. Jednocześnie dziękując rodzicom swych podopiecznych, stale aktywnym, gdy potrzebna jest pomoc np. w kwestiach związanych z transportem.

Oficjalne wytyczne dotyczące kolejnych wyzwań pojawią się najpewniej po 4 stycznia, kiedy to młodzi piłkarze wrócą do treningów po przerwie świątecznej.
Przerwę zimową niebawem zakończą na dobre i seniorzy, którzy na półmetku sezonu 2021/2022 plasują się na 7. miejscu w klasie A (12 punktów, 4 zwycięstwa, 6 porażek i ani jednego remisu). Czy MKS zdoła wiosną podskoczyć w okolicę podium, na najwyższym stopniu którego zimę spędzają ich sąsiedzi z Mazura Pisz (25 punktów, 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka)?

Co z seniorami?
Duży wpływ na to będzie miała m.in. seria pojedynków kontrolnych,. Pierwszy sparing – w myśl niedawno przyjętego planu – powinien odbyć się 5-6 lutego. W grafiku przewidziano łącznie 6 spotkań (tydzień w tydzień, ostatnie 12-13 marca). Drużyny zainteresowane meczami kontrolnymi proszone są o kontakt za pośrednictwem oficjalnej strony MKS w serwisie Facebook (wiadomość prywatna).

kk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5