Wejsuny znów w centrum zainteresowania czołowych pływaków

2021-07-20 12:35:00 (ost. akt: 2021-07-20 12:39:40)
Każdy znajdzie odpowiedni wyścig dla siebie - przekonują organizatorzy

Każdy znajdzie odpowiedni wyścig dla siebie - przekonują organizatorzy

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

PŁYWANIE || Wielkie pływanie wraca do powiatu! Niewielkie Wejsuny (k. Rucianego-Nidy) staną się 24 lipca areną zmagań o medale III edycji Maratonu Pływackiego.
Swój udział zapowiedziało wielu cenionych zawodników nie tylko z regionu, ale i z innych stron Polski. Prestiżowość imprezy wzmacnia bowiem to, że wyniki wliczają się do klasyfikacji VI Pucharu Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym. Sukces na jeziorze Wejsunek będzie dużym krokiem w kierunku nagród, które czekają na końcu całego cyklu.

Nie o trofea jednak tylko w tej rywalizacji chodzi. — Do udziału zapraszamy wszystkich. Każdy znajdzie wyścig odpowiadający swojemu wiekowi i umiejętnościom pływackim — zapowiadają organizatorzy. Wśród nich jest jeden z najbardziej utytułowanych pływaków naszego regionu, Mieszko Palmi-Kukiełko.

Maraton pływacki zostanie rozegrany na trzech różnych dystansach. Dzieci (do 11 lat, rocznik 2010 i młodsi) będą miały okazję wykazać się w tzw. Flaming Race na dystansie 50 metrów. W 500-metrową trasę Fun Race wyruszą trzy kategorie: junior (12-14 lat), amator (15 lat i starsi) oraz służby mundurowe (policja, straż, wojsko, leśnicy).

Potężną dawkę emocji gwarantuje zwłaszcza tzw. Swim Wild, czyli wyścig na 3 kilometry. Wyniki zliczane będą w klasyfikacji OPEN (powyżej 15 lat), a także wśród zawodników "uzbrojonych w pianki" oraz osób z niepełnosprawnością. Start imprezy planowany jest na 10:00.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5