Świetlana przyszłość MKS Ruciane-Nida? Młodzi dają do wiwatu

2021-05-09 10:00:00 (ost. akt: 2021-05-09 08:36:06)
Skrzaty MKS na ostatnim turnieju zdobyły 88 goli, tracąc przy tym ledwie... 8

Skrzaty MKS na ostatnim turnieju zdobyły 88 goli, tracąc przy tym ledwie... 8

Autor zdjęcia: MKS Ruciane-Nida

FUTBOL || Młodzieżowcy MKS Ruciane-Nida nie zwalniają tempa. Niebiesko-białe skrzaty, orlicy i żaki w ostatnich tygodniach — po prostu — zmiatają kolejnych rywali z boisk.
Idealnym tego przykładem jest zakończony niedawno w Mrągowie turniej pierwszej, najmłodszej z kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Sebastiana Sęka — odpowiedzialnego za przygotowania wszystkich grup młodzieżowych — zakończyli zmagania z bilansem, który wydaje się wręcz nierealny. Nasi młodzi piłkarze w 6 meczach stracili wprawdzie 8 bramek, lecz strzelili ich za to... 88!

Najbardziej dali się we znaki kolegom z MUKS Szkółka Piłkarska GOL Giżycko (25:1). W pozostałych spotkaniach również zafundowali wszystkim futbolowe "fajerwerki". Wygrali kolejno z UKS Mini Soccer Academy (14:0), Mazurią Giżycko (10:4), dwiema drużynami Mrągowii Mrągowo (13:0 i 16:0) oraz Vęgorią Węgorzewo (10:3).

Goryczy porażki nie zaznali wiosną także żacy, triumfatorzy dwóch tegorocznych turniejów. W ostatniej odsłonie rozgrywek tej grupy wiekowej pokonali KS Mazur Pisz (4:1) oraz MKS Kłobuk Mikołajki (4:0).

Stuprocentowo czystego od porażek bilansu nie mają jedynie orlicy. Podczas pierwszego wiosennego turnieju nie znaleźli patentu na rówieśników z Pisza (z Mazurem przegrali, z Huraganem zremisowali). W "rewanżu" jednak zdołali postawić na swoim, wygrywając odpowiednio 1:0 oraz 4:2.

Kolejne odhaczane przez młodzieżowców triumfy sprawiają, że... seniorzy w Rucianem-Nidzie muszą mieć się na baczności. Przedstawicielom "starej gwardii" — za kilka lat — może być coraz trudniej o miejsce w wyjściowej jedenastce.

— Oczywiście nikt z tego powodu nie zamierza narzekać — przyznają ze śmiechem zawodnicy a-klasowego MKS, ciesząc się z poczynań swych młodszych kolegów z klubu. — W ostatnim czasie skupiliśmy się na trenowaniu młodzieży oraz modernizacji zaplecza. To nasz priorytet. Seniorów poukładamy pewnie dopiero w najbliższym sezonie — podsumowują niebiesko-biali.

Seniorzy MKS (6. miejsce w klasie A), przypomnijmy, o 16:00 zmierzą się dziś na wyjeździe z wyraźnym liderem tabeli — Pojezierzem Prostki. "Na papierze" mecz ten widnieje jako najtrudniejsze z wyzwań rundy wiosennej. Trzymamy kciuki.

kk

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5