Zostawili mieszkańcom piękne ławki

2018-07-30 11:33:30 (ost. akt: 2018-07-30 11:50:17)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

IV Plener Rzeźbiarsko-Malarski "Kolonia Artystów Ruciane-Nida 2018" zakończony! Jego artystyczny efekt to 12 wyrzeźbionych ławek i 26 namalowanych obrazów.
Do Rucianego-Nidy już po raz czwarty z rzędu przyjechali artyści z całej Polski, by w ciągu tygodnia stworzyć tu dzieła sztuki. W tym roku motywem przewodnim dla rzeźbiarzy były... ławki, które artyści zostawili mieszkańcom.

— Podczas tegorocznego pleneru powstało 12 rzeźbionych ławek oraz 26 obrazów. Ławki zostaną rozmieszczone na terenie naszej gminy. Obrazami w ramach podziękowań, obdarujemy wszystkich partnerów oraz sponsorów Kolonii Artystów. Jedna z ławek zostanie przekazana na cele charytatywne — mówi Piotr Bogdaszewski, artysta-rzeźbiarz z Rucianego-Nidy, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

— Dziękuję uczestnikom za piękne dzieła, dziękuję za pomoc i współpracę Burmistrzowi Piotrowi Felińskiemu oraz Pani Sekretarz Danucie Kowalewskiej, dziękuję wszystkim partnerom i przyjaciołom Koloni Artystów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za słowa wsparcia i bezinteresowną pomoc — dodaje rzeźbiarz.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Podziel się informacją:Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a ja to lach #2545808 | 79.124.*.* 30 lip 2018 12:19

    teraz tylko patrzeć jak menele ,,zaopiekują się '' tymi ławkami

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5