Uczą się fachu na nowoczesnych symulatorach

2018-01-23 09:47:13(ost. akt: 2018-01-23 09:58:13)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie może podsumować rok 2017 jako wyjątkowo udany.
Szkoła stała się placówką kształcenia ustawicznego, zostało unowocześnione wyposażenie leśnych pracowni zawodowych, powstają nowe warsztaty szkolne, realizowane są dodatkowe szkolenia.

- Szczególnym przykładem branżowej specjalizacji, którą nasz Zespół chce uzyskać dzięki wsparciu przez dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, jest pracownia symulatorów. W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w  zawodzie technik leśnik w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie” w grudniu zainstalowane zostały 3 symulatory pracy harwesterów i forwarderów - mówi Halina Pańkowska, dyrektor placówki.

Obrazek w tresci

Harwestery (kombajny leśne) to maszyny wieloczynnościowe, dzięki którym można ścinać drzewa, okrzesać i przerzynać podczas prac związanych z pozyskaniem drewna w lesie. Forwardery natomiast są specjalistycznymi ciągnikami do zrywki nasiębiernej - drewno nie ma kontaktu z podłożem; jest ładowane na maszynę przy pomocy żurawia.

- W wyniku przeprowadzonego przetargu zostały zakupione symulatory firmy Komatsu, które składają się z bardzo wygodnego fotela operatora, trójdzielnego ekranu oraz specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego przeprowadzenie zaplanowanej ścieżki edukacyjnej - dodaje Halina Pańkowska.

Obrazek w tresci

Nowe wyposażenie ZSL będzie można obejrzeć 8 i 9 marca br. podczas X Konkursu Umiejętności Leśnych. Na 8 marca, na godz. 12.00 została zaplanowana uroczystość oficjalnego otwarcia pracowni symulatorów, które już teraz są wykorzystywane do nauki podczas kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.1 „Obsługa maszyn stosowanych do prac leśnych”.

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w zawodzie technik leśnik w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie” dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś 2. Kadry dla gospodarki, Działanie 2.4. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe. Łączna wartość projektu to 1 536 223,44 zł, z czego udział środków unijnych wynosi 1 305 789,92 zł.


 
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dewastator #2424171 | 81.15.*.* 23 sty 2018 12:16

    mało drzew juz szyszko powycinał?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5