Policjanci z wizytą u przedszkolaków

2020-09-28 11:46:59 (ost. akt: 2020-09-28 12:02:14)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

„Mam zdrową głowę! Mam zdrowe ręce! Mam zdrowe nogi i jestem bezpieczny” – policjanci rozmawiali z przedszkolakami o zasadach bezpiecznych zachowań na drodze, ale i podczas zabawy w przedszkolu i w parku.
W piątek (25.09.20r.) asp. Artur Osowiecki i sierż. Joanna Manelska odwiedzili przedszkolaków w Rozogach. Policjanci przypomnieli zarówno maluchom jak i starszakom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i o obowiązujących zasadach. Przedstawiono dzieciom, w jaki sposób prawidłowo używać elementów odblaskowych i gdzie najlepiej je umieścić, aby być widocznym. Bo najważniejsze jest, żeby odblask spełniał swoją funkcję musi być umieszczony w miejscu, w którym zostanie prawidłowo oświetlony przez nadjeżdżający pojazd. Tematy te zostały poruszone w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem – Bądź widoczny”.

Przypomniano dzieciom o bezpiecznym podróżowaniu, czyli obowiązku używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo w trakcie spotkania policjantka wyjaśniła dzieciom,
w jaki sposób zachowywać się wobec nieznajomego zwierzęcia lub nieznajomej osoby dorosłej oraz co należy zrobić, kiedy dziecko zgubi się na przykład będąc z rodzicami
na zakupach.
Tego typu spotkania są doskonałą okazją do wyrabiania prawidłowych zachowań najmłodszych uczestników ruchu drogowego, aby uchronić ich przed następstwami zdarzeń drogowych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5