Pogadanka o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich

2016-10-20 08:12:10 (ost. akt: 2016-10-20 08:13:44)
O odpowiedzialności prawnej osób nieletnich opowiadał dzielnicowy mł. asp. Piotr Soliwoda w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dąbrowach. Funkcjonariusz wytłumaczył uczniom co dzieje się gdy nieletni wchodzi w konflikt z prawem i jakie może ponieść konsekwencje. W trakcie spotkania przestrzegał również przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków odurzających.
Wczoraj (19 października) mł. asp. Piotr Soliwoda odwiedził uczniów w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dąbrowach. Podczas spotkania z przedszkolakami opowiadał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o obowiązkach każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się również w co powinien być wyposażony rower i kto może poruszać się nim bez opieki osoby dorosłej.

W trakcie spotkania mł. asp. Piotr Soliwoda przypomniał również o zasadach jakie obowiązują pasażera w samochodzie i autobusie szkolnym.
Podczas spotkania z uczniami starszych klas dzielnicowy przybliżył zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Wytłumaczył pojęcia takie jak „demoralizacja” i „czyn karalny” oraz podał przykłady zwykłych codziennych sytuacji, które mogą doprowadzić do tego, że uczeń wejdzie w konflikt z prawem.
Dzielnicowy opowiedział o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i portali społecznościowych a także przestrzegał przed zażywaniem środków odurzający.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5