Bez uprawnień, bez kasku motocyklem przewoził dwóch pasażerów i uderzył w budynek

2020-07-28 13:30:20 (ost. akt: 2020-07-29 13:43:24)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

17-letni mieszkaniec gminy Reszel kierował motocyklem, którym spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna przewożąc dwóch pasażerów uderzył w budynek mieszkalny. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
26 lipca, kilka minut po godzinie 22:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Kocibórz ( gm. Reszel). - Z przekazanych informacji wynikało, że motor miał uderzyć w budynek i są osoby poszkodowane w tym jedna osoba nieprzytomna. We wskazany rejon natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący motocyklem marki DNIEPR z koszem 17-latek nie mając uprawnień do kierowania pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w jeden z budynków mieszkalnych. W wyniku uderzenia kierowca doznał obrażeń głowy oraz ręki i został przewieziony do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Pasażer motocykla, 26-letni mieszkaniec gminy Reszel z obrażeniami głowy i nogi trafił do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Mężczyzna, który był przewożony w „koszu” nie odniósł obrażeń. - Cała trójka podróżowała pojazdem bez kasków - dodaje Ewelina Piaścik.

Na miejscu zdarzenia pracowali też strażacy z OSP Reszel. Ich działania polegały m.in. na zneutralizowaniu wyciekających płynów z uszkodzonego pojazdu.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5