Nietrzeźwy 20-latek stracił prawo jazdy

2020-05-28 18:30:17(ost. akt: 2020-05-28 15:36:51)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Młody mężczyzna jechał jedną z ulic miasta w Reszlu mając blisko promil alkoholu w organizmie. Za swoją nieodpowiedzialną nocną przejażdżkę, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Mieszkańcowi Korsz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
27 maja po godz. 21:00 w Reszlu na ulicy Chrobrego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Za kierownicą samochodu siedział 20 - letni mieszkaniec Korsz. Silna woń alkoholu nasuwała przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia, wykazując blisko promil alkoholu w organizmie 20 - latka.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Mieszkańcowi Korsz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się przypadki wsiadania za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. - Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości - przypominają policjanci.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znawczyni #2926846 | 176.105.*.* 28 maj 2020 22:10

    jaki młody??20 lat to stary pryk!! próchno mu się sypie,młody to on był 10 lat temu!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Pięknie #2926829 | 94.254.*.* 28 maj 2020 21:35

    Korsze. I wszystko jasne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5