Opuścili szkolne mury w maseczkach

2020-05-10 16:00:00 (ost. akt: 2020-05-10 10:44:59)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Zakończył się rok szkolny klas maturalnych. Jedyny taki, szczególny, z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów i ich wychowawców. Również jego zakończenie przebiegało w sposób odbiegający od corocznych standardów.
W Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu naukę ukończyły klasy liceum ogólnokształcącego, technikum: informatycznego, technologii drewna, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, architektury krajobrazu oraz ekonomicznego.

W dniach 24 i 27 kwietnia z zachowaniem szczególnych środków ostrożności uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk swoich wychowawców p. A. Jałoszewskiej, p. E. Pupel oraz p. E. Piechoty i złożyli ostatnie podpisy w księdze szkoły. Niestety szczególne okoliczności tych ostatnich chwil w szkole nie pozwoliły na wspólne spotkanie i wspomnienia. Każdy z uczniów przybył do szkoły w wyznaczonych odstępach czasowych, a moment wykonania wspólnego zdjęcia to za krótko, by wyrazić emocje. Bo niewątpliwie każdy odczuwał w tym szczególnym dniu podniosłość chwili i niecodzienne odczucia, gdy zdał sobie sprawę, że to już koniec... może beztroski, może opieki starszych, nauczycieli, rodziców. I jeszcze ten fakt, że czas wejść na drogę samodzielności i poważnych dojrzałych decyzji.

Dzisiaj jeszcze nie wiedzą, że w pamięci pozostanie tylko wspomnienie wspaniałych ludzi, długoletnich przyjaźni, wzruszających chwil, zabawnych wydarzeń, a samo miejsce będzie ich przyciągać jeszcze nieraz. Życzymy im pomyślności w realizacji wszelkich celów, marzeń i planów. Niech egzaminy maturalne otworzą upragnioną drogę do sukcesu i będą pięknym wstępem w dorosłe życie.

Julita Woźniakowska


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5