Uczniowie Rataja otrzymali stypendia

2020-03-08 19:00:00(ost. akt: 2020-03-08 19:24:55)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Starosta Kętrzyński przełamał dotychczasową konwencję zbiorowego nagradzania najlepszych uczniów powiatu. Po raz pierwszy w tym roku nagrody wręczane są w każdej ze szkół z osobna. Jako pierwsi odebrali je uczniowie Zespołu Szkół im. M. Rataja.
W obecności grona pedagogicznego i wszystkich klas 3 marca wyróżniono 13 uczniów. Wszyscy spełnili wymagane kryteria - na pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,8 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. Taki właśnie zamysł towarzyszył tegorocznym zmianom umiejscowienia gali rozdania - aby wraz z tymi najlepszymi wręczenie nagród mogła współprzeżywać cała społeczność szkolna.

Dyrektor Zespołu Szkół Waldemar Mieszkowski jako pierwszy pogratulował uczniom tak wspaniałych sukcesów. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski. Podkreślił, iż powiat kętrzyński jest jednym z niewielu, który rokrocznie utrzymuje w budżecie środki finansowe na stypendia dla uczniów. Podziękował wszystkim radnym, którzy co roku uchwalają w budżecie kwotę na ten cel. Zdaniem starosty taka forma wsparcia finansowego jest doskonałą zachętą dla uczniów kończących szkoły podstawowe na pozostanie w obrębie naszego powiatu. Zwracając się do uhonorowanych podkreślił, iż ich sukces to efekt ambicji, ciekawości poznawczej i umiejętności pogodzenia obowiązku z innymi ważnymi obszarami życia, takimi jak np. udział w inicjatywach szkolnych, przedsięwzięciach społecznych czy choćby w życiem prywatnym. Złożył serdeczne gratulacje osiągnięć, wyrażając opinię, iż każdy z członków społeczności szkolnej ma obowiązek być dumnym z ich sukcesu, poświęcenia, wysiłku, wkładu pracy.

Następnie wraz z wicestarostą Powiatu Kętrzyńskiego Andrzejem Lewandowskim wręczył nagrody, które odebrali: Alicja Wiktorek, Maja Wiktorek, Paulina Bełdowska, Natalia Wypyszczak, Weronika Tomaszewicz, Magdalena Kubis, Zuzanna Kania, Michał Samotyha, Mateusz Barbarski, Gabriel Ciski, Hubert Głowacki, Bartłomiej Bartkowiak i Piotr Piekuś.

Podniosłemu wydarzeniu towarzyszyły utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego. I zacytowane słowa Wiesława Czermaka - „Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę” wraz z wrodzoną determinacją i ciężką pracą udowodnioną wynikami w nauce, niech poprowadzą każdego z naszych najlepszych do ich celu, do realizacji każdego z życiowych marzeń.


Julita Woźniakowska


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ReszelProud #3112264 2 gru 2023 00:43

  Reszel.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ReszelProud #3112262 2 gru 2023 00:42

  Bartkowiak dostał stypendium! WOW! po prostu szok :D

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ReszelProud #3112259 2 gru 2023 00:42

  BARTŁOMIEJ BARTKOWIAK OTRZYMAŁ STYPENDIUM, CHWAŁA BOHATEROM!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. ReszelProud #3112257 2 gru 2023 00:42

  Uwielbiam Bartka Bartkowiaka!

  odpowiedz na ten komentarz

 5. ReszelProud #3112255 2 gru 2023 00:42

  Bartek Bartkowiak to jest ktoś!

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5