Powrócili do szkolnej rzeczywistości

2019-09-04 11:53:26(ost. akt: 2019-09-04 12:59:48)

Autor zdjęcia: Artur Palka

Drugi września 2019 r. nie wszystkim przywodzi na myśl ciepłe skojarzenia… Oznacza nic innego, jak porzucenie błogiego lenistwa i beztroskiej zabawy na rzecz szkolnej rzeczywistości i obowiązków…. A może to tylko mylne przekonanie i szkoła okaże się być miejscem trwałych przyjaźni i niezapomnianych przeżyć w życzliwym gronie… Czas pokaże.
Tego poranka nawet aura na zewnątrz zdawała się współgrać z emocjami powracającej z wypoczynku społeczności szkolnej. Krople deszczu spowodowały, iż pierwszy w tym roku uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej.

Słowo „pierwszy” można by odnieść do kilku okoliczności. Uroczystość po raz pierwszy otworzył powołany z dniem 1 lipca 2019 r. na stanowisko dyrektora Zespołu Waldemar Mieszkowski. Po raz pierwszy w apelu udział wzięli nowi uczniowie siedmiu klas pierwszych. Wykonano pierwsze wspólne zdjęcia nowych wspólnot klasowych, pierwszy raz młodzież spotkała swoich wychowawców.

Lecz zanim wszyscy zgromadzili się w hali, zgodnie z tradycją szkoły udali się do reszelskiego Kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła, by wziąć udział we mszy świętej w intencji nowego roku szkolnego. Uroczysty apel zgromadził społeczność szkolną oraz gości, w tym licznie przybyłych rodziców klas pierwszych. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar Zespołu Szkół. Przy współbrzmieniu szkolnego chóru odśpiewano hymn państwowy. Swoją obecnością zaszczycił szkołę także wicestarosta powiatu kętrzyńskiego p. Andrzej Lewandowski.

Dyrektor Zespołu w pierwszych słowach zwrócił się do 136 uczniów klas pierwszych, wyrażając nadzieję, iż niebawem poczują się w tym miejscu tak dobrze i bezpiecznie, jak w domu. Złożył serdeczne życzenia powodzenia i pomyślności w nadchodzących miesiącach.

Po apelu i wspólnych zdjęciach przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, a klasy pierwsze zwiedziły jeszcze teren szkoły, by już następnego dnia rozpocząć nowy etap w życiu swoim i historii zespołu.


Julita Woźniakowska


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5