Odwiedził kolegę i ukradł mu piłę

2019-01-20 10:34:21 (ost. akt: 2019-01-20 11:32:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności – z tego artykułu kodeksu karnego w najbliższym czasie odpowie 34-latek. Mężczyzna okradł znajomego, ponieważ jak sam przyznał, potrzebował pieniędzy na alkohol.
We wtorek, 15 stycznia policjanci z komisariatu w Reszlu zostali poinformowani o kradzieży piły spalinowej. Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili, że kradzieży dokonał znajomy pokrzywdzonego, podczas odwiedzin w jego domu. Jak się okazało, mężczyzna w tym dniu pił alkohol wspólnie ze swoimi dwoma kolegami. Następnego dnia właściciel mieszkania zobaczył, że zginęła jego piła spalinowa o wartości 1500zł.

Policjanci z Komisariatu w Reszlu od razu zajęli się tą sprawą, ustalili i dotarli pod adres zamieszkania podejrzanego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Bisztynek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży do której się przyznał. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że wziął piłę, ponieważ potrzebował pieniędzy na alkohol. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Wkrótce mężczyzna odpowie przez sądem. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5