Czerwone Gitary wspominają Święta

2017-12-07 12:00:00(ost. akt: 2017-12-07 13:29:38)
Kadr z teledysku

Kadr z teledysku

Grupa Czerwone Gitary przygotowała teledysk do swojej najnowszej piosenki - pastorałki "Wspominam białe Święta". Część zdjęć do klipu powstała w Reszlu, skąd pochodzi jeden z członków zespołu. Reżyserią zajął się Maciej Wróbel
Kilkanaście dni temu ukazał się singiel, a 6 grudnia miał swoją premierę teledysk do utworu "Wspominam białe Święta". Ostatnie ujęcia kręcono jeszcze w miniony weekend m.in. w Reszlu i Gdańsku. Reżyserem klipu jest Maciej Wróbel, który odpowiada również za reportaż "Czerwone Gitary i pół wieku" z 2015 roku. - Robię w życiu różne rzeczy. Zajmuję się też produkcją teledysków. Zespół znał mnie dobrze, bo robiłem wcześniej o nich film dokumentalny. To nie jest mój pierwszy teledysk. Wcześniej kręciłem, m.in. dla Studia Wokalnego "Sukces". Dla mnie jest to kolejny etap na drodze reżysera i producenta telewizyjnego. Praca nad klipem muzycznym to zdecydowanie coś innego niż robienie filmu dokumentalnego - opowiada Wróbel.
Reszel nieprzypadkowo znalazł się w tym teledysku. To właśnie stąd pochodzi gitarzysta i wokalista Czerwonych Gitar, Mieczysław Wądołowski. - W klipie jest taka metafora. Muzyk, akurat nie reszelanin, odgrywający rolę głównego bohatera porusza się samochodem i wyjeżdża z Gdańska do Reszla na święta - dodaje reżyser.
Słowa do piosenki napisał Łukasz Kleszkowski. Autorem muzyki jest Arkadiusz Wiśniewski. - Wybór Reszla to wspólny pomysł zespołu i Macieja Wróbla. Mamy tam wielu przyjaciół i znajomych, więc bardzo chętnie tam wracamy. Zresztą jeden z naszych członków, Mieczysław Wądołowski jeszcze do niedawna mieszkał w Reszlu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, basista i wokalista Czerwonych Gitar.
Legenda polskiej muzyki ma już na swoim koncie nagrania kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek z kultowym "Dzień jeden w roku" na czele. - Nowym utworem chcemy kontynuować tą historię. Nasza najbardziej znana pastorałka powstała ponad 40 lat temu. Potem zbyt wiele ich nie było. Dlatego w tym roku postanowiliśmy wrócić do świątecznych motywów - opowiada Wiśniewski. Muzyk dodaje też, że Reszel świetnie się w ten klimat wkomponował. - Takie małe warmińsko - mazurskie miasteczko z atmosferą, jakiej nie da się opisać. Stąd też pomysł na zrealizowanie właśnie tutaj naszego teledysku - dodaje.
Wprawdzie teledysk swoją premierę miał 6 grudnia, ale w internecie już można znaleźć pierwsze opinie i wrażenia. - Święta, które pamiętamy ze swoich dziecięcych lat są zawsze wyjątkowe. Śnieg cieszy bardziej i wydaje się bielszy, choinka pachnie piękniej, św. Mikołaj jest bardziej wypatrywany, prezenty bardziej nieoczekiwane… a przy stole siedzą Ci, których kochamy: nasi rodzice, dziadkowie, siostry, bracia… Magia Świąt z naszego dzieciństwa tkwi właśnie w ich niepowtarzalności – niepowtarzalności postrzegania świata oczami dziecka i niepowtarzalności chwil spędzonych z najbliższymi. Święta z dziecięcych lat na zawsze pozostają w naszych sercach i wspomnieniach. O tym właśnie jest nowy, świąteczny singiel Czerwonych Gitar „Wspominam białe Święta” - czytamy na blogu Justyny i Moniki na stronie internetowej Czerwonych Gitar.

Wojciech Caruk


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5