Polski Jeffrey Archer w spódnicy

2017-05-09 20:04:07(ost. akt: 2017-05-09 20:40:18)

Autor zdjęcia: Barbara Bielska

Tydzień Bibliotek to okazja do spotkań z pisarzami i rozmów o książkach. Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu zaprasza 12 maja 2017 r. o godz. 16.00 na spotkanie z pisarką i tłumaczką Hanną Cygler.
Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się zarówno współcześnie jak i w minionych dekadach. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystującą historie z życia wzięte, które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej (romansu, kryminału czy sensacji).

Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Łączny nakład jej książek, wydanych przez Dom Wydawniczy REBIS, wynosi prawie 150 000 egzemplarzy. Książki Hanny Cygler od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie

Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 18 książek autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu, Grecka mozaika, Głowa anioła, Dwie głowy anioła, Czas zamknięty, Pokonani, Złodziejki czasu, Za cudze grzechy, Przekład dowolny, 3 razy R, Tylko kochanka (łącznie prawie 150 tys. egzemplarzy). Wszystkie książki Hanny Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki.

Autorka chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariuszka w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5