Po pijanemu, bez dokumentów, ale z zakazem jechał na motorowerze

2017-02-06 14:28:18 (ost. akt: 2017-02-06 14:28:04)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Mieszkaniec gminy Reszel jechał motorowerem pijany z zakazem sądowym i bez dokumentów. Na widok policyjnego radiowozu próbował zmienić kierunek jazdy, jednak został zatrzymany przez dzielnicowych.
W niedzielę (5.02) około godz. 15.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podczas obchodu rejonu na terenie gminy zauważyli, że jadący motorowerem na widok funkcjonariuszy próbuje zmienić kierunek jazdy. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli drogowej jednoślad oraz kierującego nim mężczyznę.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania kierowcy. Jak się okazało 22-letni mieszkaniec gminy Reszel był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd obowiązujący do 2019 roku.

Jakby tego było mało 22-latek nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu. Za brak dowodu rejestracyjnego oraz OC mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Wkrótce 22-latek za złamanie sądowego zakazu i kolejną jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5