Nowy samochód trafił w ręce policjantów

2016-11-03 17:43:38(ost. akt: 2016-11-03 14:56:19)
Skoda Yeti reszelskich policjantów z pewnością sprawdzi się na drogach gminy.

Skoda Yeti reszelskich policjantów z pewnością sprawdzi się na drogach gminy.

Autor zdjęcia: Andrzej Adamiak

Fabrycznie nowa Skoda Yeti będzie służyć reszelskim policjantom. Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się w czwartek, 3 listopada na terenie komisariatu w Reszlu. Pojazd kosztował ponad 80 tys. złotych.
Samochód zakupiono dzięki porozumieniu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie i Gminy Reszel. - Zakupu dokonaliśmy w systemie 50 na 50, a więc połowę kwoty zapłaciła Gmina Reszel, a połowę nasza komenda. Cieszę się, że udało się zakupić tak funkcjonalny pojazd z napędem 4x4, uważam, że to bardzo dobry zakup - mówił mł. insp. Dariusz Ślęzak, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie.

W uroczystości, oprócz Komendanta Powiatowego, wzięli udział policjanci i pracownicy Komisariatu Policji w Reszlu, burmistrz Marek Janiszewski, a także ksiądz Krzysztof Bumbul, proboszcz miejscowej parafii, który poświęcił samochód.

- Cieszę się bardzo, że tak piękny i funkcjonalny pojazd trafił w ręce naszych policjantów. Mamy tu wspaniały komisariat, mamy także wspaniałych ludzi, którzy jednak potrzebują odpowiednich narzędzi, by skutecznie wykonywać swoją pracę. Mam nadzieję, że ten samochód będzie długo i dobrze służył policjantom i mieszkańcom naszej gminy. Bo przecież służycie na rzecz bezpieczeństwa i spokoju wszystkich nas - mówił, zwracając się do funkcjonariuszy, burmistrz Reszla Marek Janiszewski.

Gmina Reszel i Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie na zakup nowego radiowozu przeznaczyły po 42 tys. złotych. - Nie jest to mała suma, ale nie ma nic cenniejszego niż nasze bezpieczeństwo. Podziękowania należą się też Radzie Miejskiej, która ze zrozumieniem podeszła do potrzeb naszych policjantów - mówił burmistrz Marek Janiszewski.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Xxxx #2105143 | 94.254.*.* 3 lis 2016 18:56

  W końcu chłopaki z komisariatu będą mieli czym do dziewczyn jeździć w czasie służby bo składa to już wstyd trochę byl

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. czytelnik #2105129 | 83.28.*.* 3 lis 2016 18:39

   kiedyś byli zapraszani "Pierwsi Sekretarze" - dziś są Księża! -tylko poco...?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5