Dzień Dziecka w "Trójce"

2016-06-02 09:36:25(ost. akt: 2016-06-02 10:20:01)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Tak jak mówi tradycja – w naszej szkole 1. czerwca już od lat odbywa się festyn sportowo-rekreacyjny. Program festynu jest zawsze bardzo bogaty. Tak też było i w tym roku.
Po krótkim powitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią dyrektor Danutę Baten, która życzyła wszystkim dzieciom wesołej zabawy, sportowej rywalizacji, przyszedł czas na potyczki sportowe. Każda klasa i grupy przedszkolne wystawiły do konkurencji sportowych zespół składający się z 4 dziewcząt i 4 chłopców.

Składy zespołów zmieniały się do różnych konkurencji. I tak uczniowie walczyli w:
1. Sztafecie wahadłowej lub w biegu w workach.
2. Przeciąganiu liny.
3. Rzucie kołem do celu.
4. Próbie równowagi.
5. Strzałach na bramkę.
6. Kopciuszku.
7. Torze przeszkód.

Następnie nadszedł czas na grochówkę, kiełbaski z grilla, soczki, pączki. W trakcie imprezy najmłodsze dzieci mogły pomalować sobie twarze według wzorów zaproponowanych przez panią Dorotę.

Potem odbył się konkurs „Mam talent”. Uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami, pokazywali to, co potrafią najlepiej, a zatem był śpiew, tańce, mini playback show. W kategorii śpiew - soliści III miejsce zajęła Agata Gabrusewicz, II miejsce Oliwia Sołoducha, a miejsce pierwsze wywalczyła Alicja Balcerczyk z klasy IVb z piosenką „Kaktus”. W kategorii taniec wygrały uczennice z klasy VI b Karolina Romańczuk i Oliwia Samonek. Zatańczyły do utworu „Sia Chego Thirills. W kategorii śpiew zespołowy III miejsce zajęły Zofia Jabłońska, Wiktoria Jowsa, Paulina Kościelniak, Karolina Romańczuk, miejsce II siostry Dominika i Milena Śmigulec, a miejsce I zdobyły Maja Szluma i Joanna Bieńkowska z klasy IIb z piosenką ludową „Czerwone jagody” przy akompaniamencie pana Mirosława Bogdanowicza. W kategorii mini playback show zwyciężyło trio Bartosz Kilanowski oraz Bartłomiej i Przemysław Luchowscy w piosence „Tańcz, kiedy inni tańczą”.

Nie zabrakło również rywalizacji sportowej wśród dorosłych, którzy chętnie rozegrali mecze z dziećmi. Nauczyciele i tatusiowie zagrali mecz z chłopcami w piłkę nożną , a nauczycielki i mamy mecz w dwa ognie z dziewczętami.
Na zakończenie imprezy nastąpiło wręczenie nagród wszystkim zespołom rywalizującym w konkurencjach sportowych jak i biorącym udział w „Mam talent”.

Pogoda dopisała, humory również, wszyscy świetnie się bawili. Dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie i doskonałą organizację Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu.
Krystyna Bujnowska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #2003364 | 188.146.*.* 2 cze 2016 11:47

    było bardzo fajnie i rodzinnie ...byłem kucharzem i zarobiłem parę groszy:) super

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5