Koncert na otwarcie sezonu

2016-03-31 16:38:34 (ost. akt: 2016-03-31 13:50:09)
Zespół Pulse Generation podczas jednego z reszelskich koncertów.

Zespół Pulse Generation podczas jednego z reszelskich koncertów.

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Mix rocka i korzennego reggae czeka na tych, którzy zjawią się w sobotę (2.04) na reszelskim zamku. O godz. 18.00 na otwarcie sezonu zagrają tam zespoły Rock kONia z Mrągowa i miejscowe Pulse Generation.
Pulse Generation nie trzeba za bardzo przedstawiać. Jak sami o osobie mówią są zespołem grającym reggae/dub z zielonej Warmii, grającym „od serca, na żywo, spontanicznie i bez ściemy”. Tworzą go lokalni muzycy znani z udziału w kilku innych zespołach: Marek „Dziku” Płotast - bas i puls, Rafał „Żuki” Żukowski - klawisz i styl, Tomasz „Guzik” Iljasiuk - gary i jazda, Adrian „Adi” Kaczmarczyk - gitara i moc, Jacek „Dobosz” Doboszewski - bębny i klimat, Darek „Buła-Bułkiewicz” Płodzicki - mix i master oraz Karol „Ogryzz” Ogryzek - foto, promo i Vibe. Miastem rodzinnym członków grupy jest oczywiście Reszel, gdzie w miejscowym MOK-u odbywają się ich próby.

Drugim z zespołów jest mrągowski RocK kONia. To grupa wykonująca utwory wywodzące się z nurtu amerykańskiej muzyki folk-rockowej lat 70., oparte na rozbudowanej harmonii wokalnej, akompaniamencie gitar, sekcji rytmicznej oraz tekście z tzw. „przesłaniem”. Repertuar zespołu tworzą własne interpretacje „kamieni milowych” rock'n'rolla, czyli Boba Dylana, Neila Younga, J.J.Cale'a, Johna Fogerty'ego, Tima Hardina, Arlo Guthrie, Paula Simona, The Band, Crosby Stills & Nash, The Who, Allman Brothers Band... RocK kONia jest znany także kętrzyńskiej publiczności, wszak w roku ubiegłym zajął drugie miejsce podczas przeglądu Konfrontacje'2015.

Chyba nie warto się zastanawiać - kto lubi bujające reggae lub mocnego, solidnego rocka powinien pojawić się w sobotni wieczór w Reszlu. Wstep na koncert jest bezpłatny.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5