Igrzyska gier i zabaw

2018-10-01 14:08:17(ost. akt: 2018-10-01 14:23:17)

Autor zdjęcia: Emilia Drągowska

Wygraj swoje marzenia-igrzyska gier i zabaw ! Młodzi wśród najlepszych, najlepsi wśród młodych wspólnie pokazali że sport to radość i zdrowie! " 26 września odbyły się najciekawsze rozgrywki sportowe gdzie liczyła się zabawa a nie wygrana! Poprzedziły je treningi z mistrzami sportu i policjantami !To były wyjątkowe igrzyska!
26.09.2009r w Rożyńsku Wielkim odbyły się Igrzyska Gier i Zabaw w ramach konkursu grantowego „Wygraj swoje marzenia” ze środków „Działaj lokalnie”. Organizatorami było Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej, w partnerstwie z Rewirem dzielnicowych II z Prostek, którzy byli pomysłodawcami projektu oraz Szkołą Podstawową w Rożyńsku Wielkim która była gospodarzem Igrzysk. Poprzez projekt chcieliśmy pielęgnować w dzieciach zapał do sportu. Udało się nam nawiązać współpracę z innymi szkołami i zaproponować im formę sportu ale sportu poprzez zabawę . Udało nam się nawiązać współpracę wieloszczeblową .Swoją pomoc i ogromne zaangażowanie w projekt włożyli dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych II z Prostkach Komendy Powiatowej Policji w Ełku, wsparli działania naszego stowarzyszenia i włączyli do współpracy Gminę Prostki.

GKRPA w Prostkach oraz GOPS i GOK w Prostkach w działania była ogromnie zaangażowana Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim, oraz Zespół Szkół w Wiśniowie Ełckim, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach. Ogromne zaangażowanie w projekt otrzymaliśmy ze strony dyrektorów pedagogów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, szczególnie ogromnym wsparciem wykazał się Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim który stanął na wysokości zadania w pełnieniu roli gospodarza Igrzysk. Swoją obecnością podczas Igrzysk zaszczycił nas również Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski i ufundował dodatkowe nagrody. Wszyscy razem mogliśmy uzupełniać się i nawiązać szeroką współpracę. W działania zaangażowaliśmy wiele jednostek które miały jeden wspólny cel pobudzenie pasji do sportu aktywne spędzanie czasu wolnego oraz izolowanie od zła tego świata narkotyków dopalaczy alkoholu internetu itp. Nasze stowarzyszenie chciało nawiązać współpracę i angażować z jak największą ilością instytucji i ludzi.

Projekt polegał na organizacji zawodów pod nazwą „Igrzyska gier i zabaw” Zawody rozgrywane były na poziomie klas: 4, 5, 6, 7,8 Każda z klas wystawia do rywalizacji 2 drużyny mieszane składające się z 2 dziewczynek i 2 chłopców łącznie z każdej szkoły 20 uczniów. W Igrzyskach wzięło udział łącznie 60 uczniów z trzech Szkół Podstawowych z Gminy Prostki .Każdy uczestnik otrzymał medal książkę i grę sportową. Dodatkowo każda ze Szkół otrzymała puchar i zestaw nagród. Uczestnicy wspólnie zjedli pyszną grochówkę oraz po wręczeniu nagród był czas na słodką chwilę, integrację i odpoczynek w świetlicy. W Igrzyskach najważniejsza była dobra zabawa a nie wygrana. Igrzyska „dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku-Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” oraz samorządy gmin Stare Juchy, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego.” Przed zawodami policjanci wspólnie z wielokrotnym medalistą Viet Vo Dao Adamem Jankowskim przeprowadzili pokazy sztuk walki i samoobrony w trzech szkołach z Gminy Prostki. Uczniowie mogli usłyszeć jak wygląda trening, poznać zasady rywalizacji sportowej i ogólną charakterystykę samego sportu. Mogli również spróbować swych sił w sztukach walki i zmierzyć się z mistrzem. Podczas realizacji projektu w ramach Działaj lokalnie dzieci bardzo aktywnie i zdrowo spędzały czas wolny. W ramach projektu odbył się również konkurs plastyczny „Mierz wysoko na boisku i w życiu-wygrasz swoje marzenia” konkurs poprzedziły pogadanki z pedagogami szkolnymi na temat zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, każda ze szkół otrzymała również pakiet materiałów plastycznych do wykonania prac konkursowych.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Działaj Lokalnie stowarzyszenie mogło zorganizować to wyjątkowe przedsięwzięcie wszystkim którzy nas w tym wsparli serdecznie dziękujemy!


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: stowarzyszeniemzr

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5