Epoka kamienia kontra epoka brązu

2018-03-27 13:25:42(ost. akt: 2018-03-27 13:31:05)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Wystarczy prześledzić zaledwie kilka kart historii kraju czy świata, żeby przekonać się o tym, jak szybko rozwijała się nauka i technika oraz jak wielkie to miało znaczenie dla nas i jak wielki wywarło wpływ na nasze funkcjonowanie.
Z założenia odkrycia i wynalazki miały służyć poprawie naszego bytu na ziemi. Znane są jednak nam i takie przypadki, w których odkrycie było i jest wykorzystywane w przeciwnym, niż ratowanie i poprawa życia celu. Dodajmy do tego nieustanny pośpiech, ciągły brak czasu i wieczne niezadowolenie. Z tego powodu niektórzy z nas zastanawiają się nad powrotem do natury. Myślą o zamieszkaniu z dala od gwaru i hałasu, w prymitywnych warunkach, w odcięciu od rozwiniętej cywilizacji.

Po co ? Po to, żeby cieszyć się życiem, czerpać z jego uroków potrzebną im siłę i odczuwać radość ze wspólnego przebywania z rodziną.
O tym, że najważniejsze jest to, żeby - w dużej czy w małej rodzinie - mieć siebie nawzajem, przekonali się członkowie grupy filmowej Fani kina i filmu, którzy w kinie Planet Cinema w Ełku obejrzeli film pt. "Jaskiniowiec". Zrozumieli, że w grupie jest siła, której - pozostaje mieć nadzieję - nie zabraknie im do realizacji nowych filmowych wyzwań.

Postawa zająca, który udawał mamuta, aby przestraszyć i przegonić polujących na niego, to dowód na to, że nie wielkość i siła, ale pomysł i odwaga stanowią klucz do sukcesu.
Opiekun grupy filmowej Fani kina i filmu ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach - Michałowska Krystyna.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5