„Przyjaciele lasu”

2015-11-22 22:27:09(ost. akt: 2015-11-22 22:32:23)

Autor zdjęcia: Emilia Drągowska

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Przyjaciel Lasu" rozstrzygnięty! A stało się tak za sprawą 44 młodych twórców plastycznych, którzy nadesłali swe prace na konkurs organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej.
Konkurs plastyczny „ Przyjaciele lasu” dobiega końca. 20.11.2015 spotkała się komisja konkursowa w składzie :Adam Wójcik-prezes, Mieczysław Necel, Wojciech Wądołowski, Jerzy Robert Krajewski-członkowie zarządu Wojskowego Koła Łowieckiego Trop w Bemowie Piskim obwód łowiecki 160. Tematem przewodnim konkursu była odpowiedz na pytanie „Kto jest przyjacielem lasu?” -:Należało przedstawić kto - w ocenie uczestnika – jest przyjacielem lasu i dlaczego. Przedstawić najciekawsze oraz najbardziej wartościowe działania ludzi cenne dla lasu i zwierzyny leśnej. Technika oraz rozmiar prac była dowolna nic więc dziwnego że na konkurs dotarły tak wspaniałe i pomysłowe prace. Obrady komisji były długie i rzetelne niektóre prace były konsultowane telefonicznie z opiekunami szkolnymi prac ponieważ wzbudziły w komisji wiele zainteresowania i kontrowersji. Konkurs zorganizowany został w ramach Konkursu Małych Grantów Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego w Ełku, a nagrody sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Do konkursu zostały zgłoszone 44 prace plastyczne ze szkół podstawowych z gminy Prostki. Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny dlatego też organizator Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej w porozumieniu z komisją konkursową postanowił nagrodzić sporo prac ex aequo oraz nagrodę specjalną. Dodatkowo został też ogłoszony konkurs dla internautów. Zdjęcia prac konkursowych zostały zamieszczone na profilu społecznościowym organizacji i biorą udział w głosowaniu. Prace, które otrzymają najwięcej lajków otrzymają nagrody dodatkowe.

5.12.2015 w świetlicy parafialnej w Różyńsku Wielkim o godz.16 odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego, na które już dziś serdecznie zaprasza uczestników konkursu wraz z rodzicami i szkolnymi opiekunami prac koordynator projektu Emilia Drągowska –prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Rożyńskiej.
Oprócz konkursu plastycznego „Przyjaciele lasu” grupa pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim dzięki współpracy stowarzyszenia z wychowawczynią klasy Zofią Toczyłowską została objęta dodatkowymi działaniami związanymi z edukacją leśną. Prowadzone są między innymi „Zeszyty wiedzy leśnej”- Dzieci mają za zadanie wypełnić zeszyt materiałami otrzymanymi podczas zajęć.

Zadaniem jest wykonanie zeszytu jak najefektywniej otrzymane materiały możnakolorować, wycinać, przyklejać w dowolnej kolejności według swojego własnego pomysłu tak, aby zeszyt był jak najbardziej estetyczny pomysłowy. Wszystkie zeszyty wezmą udział w konkursie na najciekawsze i najlepiej prowadzone. Estetyczne, pomysłowe zeszyty zostaną nagrodzone. W prowadzeniu zeszytu może wesprzeć dziecko rodzina. Każdy uczestnik za starannie prowadzony zeszyt otrzyma dyplom tytuł Przyjaciela Lasu oraz upominek.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Rożyńskiej ma zamiar rozszerzyć działania i współpracę z Kołem Łowieckim Trop planowane są kolejne inicjatywy m.in pogadanki, wspólne dokarmianie zwierząt itp. działania które mają uświadomić dzieci i ich rodziny, że myśliwy z całą pewnością jest „przyjacielem lasu”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich opiekunom, komisji konkursowej za wykonanie najtrudniejszej pracy-wyboru najlepszych prac oraz przygotowanie dyplomów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Lista laureatów już wkrótce będzie dostępna na stronie organizatora a uczestnicy zostaną wkrótce powiadomieni o szczegółach telefonicznie. Projekt ”Myśliwy i leśniczy przyjacielem lasu-uczeń ich pomocnikiem”. -sfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: stowarzyszeniemzr

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rena #2012808 | 37.47.*.* 18 cze 2016 21:41

    a dlaczego Stepnowski z Krupina kłusuje bezkarnie na łosie i nikt mu nic jeszcze nie zrobił?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. BB #1868008 | 83.6.*.* 27 lis 2015 22:17

    Szacunek za inicjatywę dla Emilii i Pana Jerzego Krajewskiego. Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi Ziemi Rożyńskiej.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5