Nie kupuj – adoptuj! Urzędnicy zachęcają do adopcji psów

2019-08-14 12:00:00(ost. akt: 2019-08-14 14:03:09)
Wójt oraz urzędnicy z Gminy Pozezdrze postanowili pomóc pracownikom schroniska w szukaniu nowych domów dla ich podopiecznych. Na stronie gminy pojawił się wpis ze zdjęciami bezdomnych psów i danymi kontaktowymi do schroniska.
W schronisku dla bezdomnych zwierząt na koniec maja przebywało 15 psów odłowionych z terenu gminy Pozezdrze. W kwietniu koszt ich utrzymania wniósł 2,5 tys. zł.

— Na naszej stronie internetowej będą zamieszczane zdjęcia psów, które znajdują się w schronisku w Radysach, i każdy będzie mógł wystąpić o adopcje takiego psa — zapowiadał Bohdan Mohyła, wójt gminy Pozezdrze. — Co prawda w umowie schronisko ma obowiązek starać się o takie adopcje, niemej my otrzymujemy zdjęcia tych zwierzaków i chcemy je pokazać zainteresowanym osobom, by starały się je adoptować.

Rzeczywiście, na stronie internetowej gminy pojawił się wpis o bezdomniakach. "Adoptując jednego psa, nie zmienisz całego świata... Ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa!" – czytamy we wpisie w niej zamieszczonej. Urząd Gminy w Pozezdrzu informuje również, że bezdomne psy z terenu Gminy Pozezdrze trafiają do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Dworakowski Zygmunt i Grażyna Jadwiga Dworakowska, Radysy 13, 12-230 Biała Piska, tel. 506 713 343, e-mail: schronisko-radysy@wp.pl, FB:psyzradys.

— Apelujemy i zachęcamy naszych mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt — napisali urzędnicy. — Jeśli właśnie zastanawiasz się nad nowym domownikiem i nie jest Ci obojętny los porzuconych zwierząt, gmina Pozezdrze ma propozycję: nie kupuj – adoptuj! Możesz wybrać psa dowolnej maści, wieku i rasy zapewniając mu dom i przyczynić się tym samym do oszczędności w swoim portfelu.

W zakładce prezentowane są zdjęcia bezdomnych psów, które błąkały się na terenie gminy, zostały wyłapane i obecnie znajdują się pod opieką schroniska w Radysach.
— W celu uzyskania bliższych informacji bądź podjęcia decyzji o adopcji któregoś z poniższych psów prosimy o kontakt ze schroniskiem — radzą przedstawiciele gminy.
(raz)2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5