Druhowie z OSP w Pozezdrzu doczekają się nowego wozu

2019-04-26 12:00:00(ost. akt: 2019-04-26 14:00:40)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści (fot. uw.olsztyn.pl)

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści (fot. uw.olsztyn.pl)

Kilkanaście milionów złotych trafiło do warmińsko-mazurskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki temu nowy wóz strażacki zasili także OSP w Pozezdrzu.
Jeden z nich trafi do powiatu węgorzewskiego. Promesa o wartości 760 tysięcy złotych trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej Pozezdrze. Jak podają służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, dwadzieścia trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa otrzymały promesy na zakup nowych samochodów pożarniczych. Wręczył je w Olsztynie wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński w towarzystwie wojewody Artura Chojeckiego i parlamentarzystów.

„Strażackie wozy bojowe zostaną zakupione za pieniądze pochodzące z kilku źródeł: z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, z budżetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Do każdego zakupu dołożą się również gminy, na terenie których działają wspierane OSP, a pięć samochodów zostanie dofinansowanych również przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego” — czytamy w komunikacie urzędu wojewódzkiego.

Jak dodają przedstawiciele wojewody, dwadzieścia wozów bojowych przeznaczonych będzie dla OSP działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, a trzy dla jednostek spoza systemu.
— Dzięki przekazanym promesom na Warmię i Mazury mają trafić: jeden samochód ciężki, dwa samochody lekkie i dwadzieścia samochodów średnich. Szacunkowa wartość wszystkich samochodów to ok. 17 mln złotych — podaje Bożena Ulewicz, rzecznik prasowa wojewody. — Powiaty, w których znajdują się jednostki OSP z otrzymanymi promesami to: braniewski, elbląski, giżycki, gołdapski, iławski, lidzbarski, mrągowski, nowomiejski, olecki, olsztyński, ostródzki, piski i węgorzewski.
Jeśli chodzi o powiat węgorzewski, to promesa o wartości 760 tysięcy złotych trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej Pozezdrze.
(raz)


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5