Zapraszamy do Stręgielka, by "Z Natury Czerpać"

2016-08-30 09:23:43(ost. akt: 2016-08-30 11:35:14)

Autor zdjęcia: Piotr Żołondek

Już w sobotę (3 września) Grupa Nieformalna "Termazen", Łoś Wojtek oraz Fundacja Dziedzictwo Nasze zapraszają do Gospodarstwa Agroturystycznego u państwa Drożdż w Stręgielku, na niecodzienne spotkanie z naturą oraz z wyjątkowymi gośćmi.
Fot. Materiały promocyjne organizatora

— Odbiorcami imprezy są mieszkańcy gminy Pozezdrze oraz ościennych gmin i powiatów — mówi członkini grupy, Teresa Pyniaha. — Ludność z naszych terenów jest zróżnicowana etnicznie i kulturowo oraz wyznaniowo. Trzeba to szanować i utrwalać.

O godzinie 13.00 zaplanowano atrakcje dla najmłodszych uczestników. Dzieci na pewno nie będą mogły narzekać na nudę – czeka na nie moc atrakcji: wycieczka do lasu, poznawanie darów natury oraz wspólne zabawy i zajęcia. Kolejna część spotkania rozpocznie się o godzinie 16.00.

— Pani Kasia Enerlich opowie o swoich książkach i pasjach zielarsko-kuchenno-kosmetycznych — zapowiada Teresa Pyniaha. — Będzie też Pani Helena Piotrowska – artystka, która pisze dużo o tradycji i historii regionu. Będą przedstawiciele ProMasurii, będzie pan Wojtek Rużewicz – autor przewodnika po pruskich fortyfikacjach, który opowie też o historii Stręgielka. Nie zabraknie też oprawy muzycznej, o którą zadba zespół Barwy Jesieni.

Kilka słów o Grupie Nieformalnej Termazen:
Grupę tworzą trzy mazurskie dziewczyny: Teresa Pyniaha i Zenona Drożdż ze Stręgielka oraz Marlena Kornacka z Przytuł we współpracy z Fundacją "Dziedzictwo Nasze". Celem grupy jest działalność na rzecz kultury i tradycji naszego regionu. Projekt nosi nazwę "Z Natury Czerp" i jak sama nazwa wskazuje, opiera się na naturze, lasach oraz mazurskiej roślinności. Jego głównym założeniem jest czerpanie wiedzy od przodków i ludzi, którzy kultywują stare tradycje i obrzędy, którzy tworzą mazurską historię.
(mk)Fot. Archiwum Grupy Nieformalnej "Termazen"
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5