Bagaż wrażeń i mistrzowskie tytuły!

2016-05-16 07:50:18 (ost. akt: 2016-05-16 10:34:48)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

Kolejna edycja konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU WĘGORZEWSKIEGO” wyłoniła znawców pisowni polskiej w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i I-III gimnazjum. 11 maja do Pozezdrza przybyło 21 uczniów z 7 szkół podstawowych i sześcioro gimnazjalistów.
Bagaż wrażeń z wojaży po Ameryce Południowej i podróż Elżbiety na Księżyc to motywy przewodnie tegorocznych dyktand. Uczniowie zmierzyli się również z wypełnianiem kart pracy, które sprawdzały znajomość różnych reguł ortograficznych. Po wnikliwym sprawdzeniu prac przez komisję konkursową można było ogłosić długo oczekiwane wyniki.

W kategorii klas IV-VI mistrzowski tytuł i pamiątkowy puchar zdobył uczeń SP nr 1 w Węgorzewie [b]Szymon Kokocha[/b]. II miejsce zajęła Julia Śmierzyńska z SP w Perłach , zaś III miejsce na podium zdobyła reprezentantka SP 2 w Węgorzewie Gabriela Gruca.

Spośród gimnazjalistów najlepszą znajomością ortograficznych zasad wykazała się uczennica Gimnazjum w Pozezdrzu – Aleksandra Domańska, która zdobyła I miejsce i otrzymała puchar mistrza. II miejsce zajęła Klaudia Hawryszko, a III Michał Sieklicki- uczniowie Gimnazjum im. J. Helwinga w Węgorzewie
.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowała i wręczała Pani Halina Faj, Starosta Powiatu Węgorzewskiego, z pomocą gospodarza Gminy Pozezdrze, Bohdana Mohyły. Książki są wyrazem uznania doskonałej znajomości polskiej, niełatwej przecież, ortografii. Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom i zachętą do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Organizatorzy (Emilia Hrudeń i Izabela Farelnik) dziękują młodzieży za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie uczniów, Dyrekcji ZS w Pozezdrzu za pomoc w organizacji, zaś Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród rzeczowych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5