Żadne dyktando im nie straszne

2016-05-06 11:07:39 (ost. akt: 2016-05-06 11:09:16)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

W Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego, która wyłoniła najlepszych znawców ortografii spośród trzecioklasistów.
Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii powiatu węgorzewskiego” skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego: z Sobiech, Buder, Pozezdrza, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 z Węgorzewa. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i uzupełniali karty pracy. Prace sprawdzała powołana komisja konkursowa.

Mistrzem ortografii została Laura Mikulska ze Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu. Drugie miejsce zajęła Maria Gaińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, trzecie miejsce zajął Oscar Lachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Węgorzewa. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: Hanna Wierzchowska i Michał Dowejko z SP nr 1 w Węgorzewie oraz Milena Słowikowska z SP w Pozezdrzu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, a wręczyła je Pani Halina Faj- Starosta Powiatu Węgorzewskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Tegoroczny konkurs zorganizowały nauczycielki SP w Pozezdrzu: p. Małgorzata Kułak i p. Tamara Piwowarczyk.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5