Dewastacja mienia publicznego w Płośnicy

2020-09-09 14:24:16(ost. akt: 2020-09-16 12:44:17)

Autor zdjęcia: UG Płośnica

Drodzy Mieszkańcy, z przykrością informujemy o licznych przypadkach dewastacji mienia publicznego i aktach wandalizmu w naszej gminie. Wandale coraz częściej niszczą sfinansowane z naszych podatków mienie znajdujące się w naszych miejscowościach.
Niszczone są przede wszystkim wiaty przystankowe, ogrodzenia, urządzenia na placach zabaw, tablice informacyjne, wiaty, a także fontanna.

Jako mieszkańcy Gminy Płośnica nie możemy obojętnie patrzeć na takie chuligańskie zachowania. Musimy reagować i zwracać uwagę, mimo tego, iż możemy usłyszeć od wandali „wiązankę” nieprzyjemnych słów. Wszyscy musimy dbać o wygląd naszej małej ojczyzny, reagować na wszelkie oznaki chuligańskich zachowań i aktów wandalizmu. Nie możemy dawać przyzwolenia i biernie przyglądać się temu, jak niszczone jest to, co ciężką pracą zostało stworzone.

NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ!

Potrzebna jest reakcja, dlatego zwracamy się do Państwa o reagowanie w sytuacji zaobserwowania zachowań noszących znamiona wandalizmu, a w razie potrzeby informowanie odpowiednich służb – Policji. Państwa reakcja i zgłaszanie takiego zachowania, pozwoli na szybkie zidentyfikowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności za swoje czyny osób, które niszczą nasze wspólne mienie.

W związku z nielicznymi przypadkami wykrycia sprawców zniszczeń do tej pory większość napraw była wykonywana przez pracowników gminnych i finansowana z budżetu gminy (a więc z naszych podatków). Obecnie Gmina stawia na większe bezpieczeństwo, dlatego systematycznie, przy współpracy sołectw, place zabaw i miejsca publiczne, szczególnie te o największej aktywności wandali, będą monitorowane. Wykryci sprawcy będą ponosić koszty i wykonywać naprawy uszkodzonego mienia.

Apelujemy, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec takich zachowań. Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym działaniom do kolejnych aktów wandalizmu będzie dochodziło coraz rzadziej, a może nawet w ogóle.

UG Płośnica

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aneta #2973793 | 10.10.*.* 18 wrz 2020 08:49

    A "pan i władca" co tam robi ciekawego oprócz apelowania do internetów?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jrg #2972809 | 37.248.*.* 16 wrz 2020 07:22

    Policję wam zlikwidowali w Płośnicy to mata skutki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5