Słuchamy i snujemy refleksje w Szkole Podstawowej w Niechłoninie

2019-12-02 08:14:39 (ost. akt: 2019-12-02 08:26:14)

Autor zdjęcia: SP Niechłonin

28 listopada do Szkoły Podstawowej im. Henryka w Niechłoninie przybyły panie, które są członkiniami Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa: pani Ewa Sotomska, pani Elżbieta Zakrzewska, pani Renata Buczyńska. Gościliśmy również panią Beatę Grędzińską – dyrektora GCKiB w Płośnicy.
Członkinie SDKS karmiły uczniów słowami zaczerpniętymi z pisanych przez siebie utworów. Wśród nich były wiersze i opowieści, a w nich prawda o życiu, o naszym otoczeniu, rodzinie, znajomych, wreszcie o nas samych. Panie opowiadały również o działalności DKS i o tym, że warto próbować swoich sił w pisaniu.

Podczas spotkań z uczniami panie zaprezentowały nasz szkolny zbiorek poezji i prozy zatytułowany „Rym za rymem – myśl i pisz”. Utwory, zawarte w zbiorku, były gromadzone przez wiele lat. Ich autorami są nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również absolwenci.

W słowie pisanym i czytanym tkwi ogromna potęga, zatem, Drodzy Uczniowie, czytajcie, piszcie, pilnie słuchajcie i snujcie własne refleksje.
Anna Ludwiczak – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie

SP Niechłonin


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #2828667 | 178.36.*.* 2 gru 2019 18:57

    Rzymski poeta Marcjalis pisał "Kto nie ma czytelników, nie jest pisarzem." Współczesna młodzież i dzieci czytają bardzo mało. Producenci strof z DKS nie wkradną się w ich łaski nachalnie promując się w spędach szkolnych. Jedyny pożytek z tego mają wiejskie nauczycielki. W teczce do awansu zawodowego ładnie prezentuje się sprawozdanie ze spotkania z amatorami pisania. Nie byłoby prościej , przyjemniej i pożyteczniej pokazać dzieciom słowo Wisławy Sz?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5