Nie liczy się piękno, a metamorfoza

2019-10-21 19:00:00 (ost. akt: 2019-10-20 15:32:22)
Mały Łęck - miejscowość w gminie Płośnica otrzymała wyróżnienie w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2019” zajmując piąte miejsce.
W konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2019” mogły brać udział wsie z terenu Gmin - Członków Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich. Ocenie podlegały podejmowane przez mieszkańców inicjatywy i prace służące upiększeniu własnych posesji oraz obiektów użytku publicznego wpływając tym samym na poprawę estetyki wsi. Mały Łęck brał udział w konkursie po raz trzeci. Sołtys Bożena Czepek podkreśla, że w Małym Łęcku mieszkańcy zawsze pracowali na estetykę rejonu.

— Wieś podzielona jest tak jakby na dwie części. Jest grupa, która stworzyła to miejsce, i o nie dba. W pracę bardzo angażuje się młodzież. Mamy boisko, plac zabaw. Pomalowaliśmy przystanek, altankę, zrobiliśmy sami boisko do siatkówki. Od kiedy zostałam sołtysem młodzież bardziej angażuje się w prace społeczne — zaznacza Bożena Czepek.

Mieszkańcy byli mile zaskoczeni wysoką liczbą punktów. — Nie spodziewaliśmy się 5. miejsca. Na start dostaliśmy 70 punktów na 100, to bardzo wysoka nota. W konkursie liczyło się nie piękno, a metamorfoza. Gdy dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy piąte miejsce bardzo się ucieszyliśmy. Mieszkańcy zdecydują na co przeznaczymy nagrodę— podkreśla sołtys.

W tym roku w Małym Łęcku otwarto ogród motyli, na który środki z Unii pozyskała gmina, jednak mieszkańcy również angażowali się w stworzenie tego miejsca. Ogród powstawał przez dwa lata, w tym czasie dbano o niego i pielęgnowano. Mieszkańcy z dumą opowiadają o procesie powstawania ogrodu oraz wkładzie swojej pracy.


Katarzyna Wiśniewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ! #2809177 | 185.170.*.* 24 paź 2019 19:24

    Oj nie ładnie Pani sołtys nie ładnie Nie ma jak nagroda ... za cudzą pracę

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5