Kolejne ćwiczenia strażaków

2016-07-14 09:44:32 (ost. akt: 2016-07-14 10:16:34)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W środę (13 lipca) braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na terenie bazy firmy Makrochem w Chruścielu. W ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzono ćwiczenia oparte na dwóch przygotowanych wcześniej epizodach.
Pierwszy z epizodów zakładał pożar budynku, który powstał w części socjalnej obiektu. Oprócz gaszenia pozorowanego pożaru, strażacy przeszukiwali silnie zadymione pomieszczenia. Musieli odnaleźć jednego z poszkodowanych pracowników. W działaniach wykorzystano również podnośnik hydrauliczny.

Kolejny epizod zakładał pożar pojazdu ciężarowego znajdującego się na terenie bazy Makrochem w pobliżu punktu załadunku sadzy. Wizyta strażaków to doskonała okazja, aby zapoznać się z zasadami praktycznej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego. Dla potrzeb pokazu praktycznego przygotowano wanny, w których podpalona została substancja łatwopalna a pracownicy mogli praktycznie przećwiczyć gaszenie pożaru z wykorzystaniem gaśnic. Omówiono również zasady dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ewakuacji na terenie bazy Makrochem .

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie. 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w BraniewiePochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

 

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maciora #2037061 | 83.8.*.* 31 lip 2016 06:12

  łiiiiiii tam

  odpowiedz na ten komentarz

 2. lena #2029606 | 19 lip 2016 20:44

  to mamy sprzeczne informacje, bo ja słyszałam że dobrze się tam pracuje

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Terrorystka #2027035 | 82.177.*.* 14 lip 2016 13:21

  W tej firmie mobbing w pracy jest na porządku dziennym i ta wspaniała szefowa bez ludzkich uczuć! Najważniejsza jest kasa a nie zdrowie ludzi ale tak sie dzieje w wielu firmach takze chyba nie zaskoczylam nikogo. Szkoda mi was chlopaki co musicie z nią współpracowac, żal,żal,żal!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5