Murawy podlane deszczem i remisami

2023-11-06 09:41:14(ost. akt: 2023-11-06 09:58:37)
Znicz Biała Piska zremisował (1:1) na wyjeździe z Romintą Gołdap

Znicz Biała Piska zremisował (1:1) na wyjeździe z Romintą Gołdap

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska/Łukasz Szymański

FUTBOL/// Znicz Biała Piska, Śniardwy Orzysz i Mazur Pisz z dodatkowym „oczkiem” na kontach. Wyjątkiem w wyjątkowo remisowej kolejce okazał się MKS Ruciane-Nida, który nie zdołał sprawić niemiłej niespodzianki niepokonanym liderom klasy A z Pojezierza Prostki.
Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz Biała Piska, po 14. kolejkach wciąż zasiada na prestiżowym fotelu lidera IV ligi. Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja 4 listopada rzucili na wyjeździe rękawicę Romincie Gołdap.

Ku uciesze kibiców gospodarzy, wynik spotkania otworzył w 69. minucie Konrad Radzikowski. Snajper występujący w przeszłości przez wiele lat w koszulce Znicza najszybciej dopadł do piłki, która po strzale – sparowana przez Dominika Kąkolewskiego na poprzeczkę – spadła tuż przed linią bramkową.

Utrata punktów wisiała w powietrzu, lecz czerwono-zieloni postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli mocno do ataku. Opłaciło się, co golem udowodnił w 82. minucie Mateusz Romachów (as. Krystian Krzyś), ustalając tym samym ostateczny rezultat spotkania.

Obroniony karny

Szczebel ligowy niżej, w klasie okręgowej, z podium rozstały się Śniardwy Orzysz. Zielono-niebiescy zmierzyli się na wyjeździe z dobijającym się wciąż do prestiżowego „pudła” GKS Stawiguda.

Gola dla orzyszan ustrzelił doświadczony Artur Kropiewnicki. Rywale również wpisali się jednokrotnie na listę strzelców, choć mieli przynajmniej kilka dogodnych sytuacji, by uczynić to ponownie. Na ich nieszczęście między słupkami bramki Śniardw fenomenalne spotkanie rozegrał Karol Drobiszewski.

Obrazek w tresci

fot. K.K.

Nasz golkiper popisał się naprawdę świetnymi interwencjami. Co szczególnie ważne, górą był także przy rzucie karnym – słyszymy w szeregach KSŚ, któremu 3. lokatę odebrał MKS Korsze. Warto jednak zaznaczyć, że obie ekipy dysponują 26 punktami, a o ligowym „brązie” przesądza obecnie jedynie lepszy bilans bramkowy.

Koniec rundy

Bez triumfu kolejkę zakończyły także nasze obie reprezentacje w klasie A. Mazur Pisz udał się na pojedynek do Piecek. Piszanom prowadzenie dał Rafał Ptak, a niewiele później kolejny cios miejscowemu Żaglowi zadał Kacper Ruszczyk. Gospodarze jednak nie odpuszczali. Zdołali wyrównać, choć – za sprawą czerwonej kartki – przyszło im kończyć mecz w osłabieniu.

MKS Ruciane-Nida miał – przynajmniej na papierze – jeszcze trudniejsze zadanie. Niebiesko-biali zawalczyli na wyjeździe z niepokonanym w sezonie 2023/2024 Pojezierzem Prostki. Liderzy nie dali się zaskoczyć i wygrali 2:1 (po stronie MKS punktował Karol Hałaburda).

A-klasowcy tym samym zakończyli rundę jesienną. Na półmetku sezonu Mazur z 16 punktami zajmuje 9. miejsce w tabeli, zaś MKS – za 14 „oczkami” – plasuje się jedną lokatę niżej.

Kamil Kierzkowski

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 11 listopada: Znicz Biała Piska – Tęcza Biskupiec (13:00), Śniardwy Orzysz – Cresovia Górowo Iławeckie (13:00).

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5