Ależ start! Piłeczka przywitała się z II ligą cennym triumfem

2023-10-01 15:02:50(ost. akt: 2023-10-05 14:15:48)
Pierwszy mecz w II lidze i... pierwszy triumf!

Pierwszy mecz w II lidze i... pierwszy triumf!

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Piłeczka Pisz nie musiała długo czekać na pierwsze zwycięstwo w II lidze. Nasi tenisiści ograli 1 października KS AZ UWM English Perfect Olsztyn!
Piszanie pokazali poprzednim sezonem, że III liga była dla nich już zdecydowania zbyt „ciasna”. Brak choćby jednej, jakiejkolwiek porażki w trwających blisko rok zmaganiach, zdawał się być wystarczającą przepustką do tego, by „zamieszać” szczebel wyżej. Miniona niedziela jedynie to potwierdziła.

Po pierwszej partii singli remisowaliśmy 2:2. Następnie swe pojedynki wygrali Mateusz Rutkowski (z Michałem Ogrodniczakiem) i Paweł Zieliński (z Jackiem Świtalskim). Po wygranych grach deblowych było już 4:2. W ostatnich partiach singlowych udało nam się wytrzymać ciążącą na barkach presję i wygraliśmy trzy z czterech starć. Stało się jasne, że pierwsze, wymarzone zwycięstwo stało się faktem – wspominają tę historyczną chwilę zawodnicy Piłeczki.

Wartym odnotowania jest fakt, że każdy z zawodników zdołał dorzucić do ogólnego wyniku „coś od siebie”. Na czoło stawki wysunął się Mateusz Rutkowski (2,5 pkt), a po 1,5 „oczka” zafundowali Paweł Zieliński, Sebastian Nogacki i Łukasz Mikucki.

Dziękujemy naszym sponsorom, bez których nie moglibyśmy realizować naszych marzeń. Dzięki Wam nie tylko możemy je spełniać, ale i przy okazji promować Pisz, nasze wspaniałe miasto – podsumowują piscy tenisiści, którzy do kolejnego starcia teoretycznie powinni przystąpić 15 października z ekipą z Budek Piaseckich. Ze względu na wybory spotkanie przełożone zostanie (w chwili pisania tych słów nie ma oficjalnego potwierdzenia - przyp. red.) na 4 listopada. Pewnym natomiast jest już teraz, że 22 października Piłeczka zawalczy w Łomży.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5