Jedyna taka Pani Dyrektor. Uratuje życie, pokona mistrzynię świata…

2023-09-27 13:47:06(ost. akt: 2023-09-27 13:55:42)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Gdy ktoś tonie, zachowanie własnego życia staje się jego jedynym priorytetem. Nawet kosztem życia osób najbliższych – mówi Magda Gentek z Pisza, łącząca m.in. pracę ratownika wodnego oraz dyrektor Szkoły Podstawowej. Talentów i pasji ma jednak dużo, dużo więcej!
– Uczysz pływać innych. Kiedy sama się tego nauczyłaś?

Jako kilkulatka, w szkole podstawowej. Nie mieliśmy tradycyjnej sali gimnastycznej, więc zajęcia WF odbywały się głównie na piskiej pływalni. Pierwsze kroki stawiałam w sekcji pływackiej pod okiem p. Małgorzaty Niedźwiedzkiej. Była świetną nauczycielką i doświadczoną trenerką. Przede wszystkim jednak była…. niesamowitym człowiekiem.

– Wspominasz ją z wyraźnym wzruszeniem.

Wiele jej zawdzięczam. I to opowieść nie tylko o umiejętnościach sportowych, sukcesach w barwach MKS Roś Pisz czy roznieceniu miłości do pływania. Jej podejście do młodzieży, pasja, umiejętność dzielenia się wiedzą… To wszystko pomogło mi zrozumieć kim naprawdę chcę być. Miało głęboki wpływ na moje życiowe cele i marzenia. W dużej mierze właśnie dzięki niej zostałam później trenerką w Powiatowej Akademii Sportu i Rekreacji w Piszu, nauczycielką, a także dyrektorką szkoły podstawowej.

Cały wywiad z Magdą Gentek przeczytacie już jutro (czwartek, 28 września) w najnowszym papierowym wydaniu Gazety Piskiej. Gorąco polecamy!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5