Kolejne miliony dla piskiego szpitala

2023-09-21 04:12:30(ost. akt: 2023-09-21 05:12:41)
Konferencja prasowa z udziałem ministra Janusza Cieszyńskiego odbyła się przed budynkiem piskiego SOR-u

Konferencja prasowa z udziałem ministra Janusza Cieszyńskiego odbyła się przed budynkiem piskiego SOR-u

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Prawie 4 miliony złotych z Funduszu Medycznego otrzyma Szpitalny Oddział Ratunkowy w Piszu na remont i zakup nowoczesnego sprzętu.
W środę, 20 września, Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji wraz z Małgorzatą Kopiczko, senator RP oraz Jerzym Małeckim, posłem na Sejm RP przekazał Markowi Skarzyńskiemu, dyrektorowi SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu, promesę na doposażenie i adaptację pomieszczeń SOR.

Wnioskowana przez SP ZOZ w Piszu kwota – wartość projektu 3 747 332 zł zostanie w 100% pokryta z rządowego funduszu medycznego. Tylko cztery szpitale regionu — w Piszu, Mrągowie, Giżycku i Ełku — otrzymały z Funduszu Medycznego dofinansowanie, które w sumie wynosi 27 milionów złotych. Warto przy tym podkreślić, że wniosek piskiego szpitala uzyskał najwyższą ocenę w województwie warmińsko-mazurskim.

Spotkanie otworzył starosta piski Andrzej Nowicki. W krótkim wystąpieniu podkreślił, że to kolejne wyróżnienie i wsparcie finansowe piskiego szpitala co przekłada się na jego rozwój i wzrost bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających powiat turystów.

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński podkreślał, że SOR jest miejscem, gdzie pomoc udzielana jest najszybciej jak to jest możliwe.

Szybka pomoc jest przede wszystkim w rękach personelu medycznego. Natomiast rolą rządu jest to, żeby wpierać ich pracę i dofinansowywać szpitalne inwestycje oraz sprawiać, by infrastruktura, w której leczeni będą pacjenci w tych szczególnie trudnych chwilach była jak najlepsza — mówił podczas spotkania.

Dyrektor szpitala dodał, że pozyskane w ramach projektu środki finansowe posłużą przede wszystkim unowocześnieniu diagnostyki szpitalnej.

Projekt ten pozwoli na wymianę starego sprzętu i zakup nowego. Do pracowni tomografii będziemy mogli kupić nowoczesny tomograf — powiedział Marek Skarzyński.

W spotkaniu uczestniczyli także dr Waldemar Brenda – etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego, dr Małgorzata Karpińska-Karwowska – naczelna pielęgniarka SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu, dr. Janusz Górski – radny Rady Powiatu Pisz i dr. Michał Okuniewski koordynator SOR-u wraz z pracownikami.
Elżbieta Żywczyk


Niemal 1,5 mld zł na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR trafi do ponad 150 podmiotów leczniczych na terenie całej Polski. Wnioski o dofinansowanie z rządowego Funduszu Medycznego składane były od 27 lutego 2023 r. do 10 marca 2023 r. Ocenie podlegało 207 wniosków o dofinansowanie. W wyniku transparentnej oceny konkursowej, wybrano 152 wnioski o dofinansowanie w celu objęcia dofinansowaniem przez Ministerstwo Zdrowia na łączną kwotę 1 496 540 018 zł. Realizacja inwestycji objętych dofinansowaniem ma zakończyć się do końca 2025 r..


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5