Złodziej zatrzymany. Pomogli mieszkańcy

2023-09-13 12:38:35(ost. akt: 2023-09-13 12:50:56)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o kradzież roweru wartości 2300 zł. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, więc ustalenie i zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu. W tym przypadku nieocenieni okazali się mieszkańcy, którzy pomogli w ustaleniu tożsamości tej osoby.
Pod koniec sierpnia tego roku na ulicy Warszawskiej w Piszu nieznany mężczyzna ukradł stojący przy sklepie rower. Zdarzenie to zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki publikacji wizerunku policjanci zatrzymali sprawcę, którego na zdjęciach rozpoznali mieszkańcy.


To 50-letni mieszkaniec Pisza, który trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył przestępstwa kradzieży roweru wartości 2300 zł.

Drugi zarzut to popełnienie oszustwa. 50-latek zastawił rower w lombardzie za 150 zł. Oszukał pracownika, twierdząc że jednoślad jest jego własnością. Mężczyzna przyznał się do obu postanowionych mu zarzutów. Powiedział jedynie, że zabrał rower z myślą, że sprzeda go w lombardzie.Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują mieszkańcom Pisza, którzy pomogli w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży roweru.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5