Znicz nie schodzi z fotela lidera. Reszta też na podium

2023-08-28 13:42:22(ost. akt: 2023-08-30 09:38:54)
Polonia nie przegrała u siebie od... blisko 3 lat

Polonia nie przegrała u siebie od... blisko 3 lat

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska/Łukasz Szymański

FUTBOL/// Trzy wygrane i jeden „zwycięski remis” – cztery zespoły naszego powiatu zakończyły minioną kolejkę w świetnym stylu. Z kompletów cieszą się Śniardwy, Mazur i MKS. Z „oczka” zapewniającego miejsce na prestiżowym fotela lidera IV ligi – Znicz Biała Piska.
Najwyżej sklasyfikowana z naszych ekip, Znicz, w miniony weekend stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Bo choć podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja w sezonie 2023/2024 wciąż nie zaznali goryczy porażki, to ostatnimi laty Lidzbark Warmiński – cóż – niechętnie rozstawał się z jakimikolwiek punktami. Miejscowa Polonia nie przegrała na własnej murawie od blisko… trzech lat!

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11. minucie po trafieniu Wojciecha Dziemidowicza. Strata gola na szczęście nie podcięła skrzydeł czerwono-zielonym i – praktycznie w następnej akcji – do wyrównania doprowadził… obchodzący 26. urodziny Michał Grochowski.

Mimo emocjonującego, momentami dość ostrego widowiska, nie padła już ani jedna bramka. Dzięki zdobytemu punktowi Znicz cieszy się 10 „oczkami” i wciąż przewodzi stawce IV ligi. "Dyszką" na koncie chwalić może się i DKS Dobre Miasto, ale wiceliderzy ustępują Białej Piskiej bilansem bramkowym.

Szczebel ligowy niżej, w klasie okręgowej, niepokonane dotąd Śniardwy Orzysz pokonały u siebie (3:2) Błękitnych Pasym (na listę strzelców wpisali się Mateusz Duda, Damian Kuszmider i Paweł Sobolewski). Brygada trenera Bartłomieja Koniecko plasuje się z 9 punktami na 2. miejscu tabeli (1. miejsce należy do drużyny Naki Olsztyn, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej).

Obrazek w tresci

fot. K.K.

Komplet radości także w klasie A. Mazur Pisz okazał się na wyjeździe lepszy od Pogoni Ryn (1:2 – Szmigiel, Kuliś) i wskoczył na 2. miejsce w stawce. MKS Ruciane-Nida natomiast pokonał przed własną publicznością (1:0) Redutę Bisztynek i zajmuje trzecie miejsce na ligowym podium. Gola na wagę triumfu ustrzelił Karol Domurat.

Kamil Kierzkowski

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 2 września: Znicz Biała Piska – Olimpia Olsztynek (16:00), Śniardwy Orzysz – Naki Olsztyn (17:00), MKS Ruciane-Nida – Tempo Ramsowo/Wipsowo (16:00). 3 września: Mazur Pisz – Perkun Orżyny (16:00, stadion w Orzyszu).

*30 sierpnia odbędzie się zaległe spotkanie Śniardw z Orlętami Reszel.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5