Dali ognia! W Kotle Dużym kipiało od piłkarskich emocji!

2023-06-11 10:00:48(ost. akt: 2023-06-11 10:06:34)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Liskach wygrali XIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza, pokonując w grupowej rywalizacji uczniów podstawówek z Hejdyka, Kotła Dużego i Uścian.
Turniej piłkarski organizowany przez Szkołę Podstawową w Kotle Dużym od lat jest ostatnim sportowym akcentem roku szkolnego z udziałem uczniów wiejskich szkół z gminy Pisz. Zmagania sześcioosobowych drużyn odbywają się na naturalnym boisku zbliżonym wielkością do orlika, a młodym piłkarzom i piłkarkom, których także nie brakuje, nie można odmówić zaangażowania godnego największych piłkarskich stadionów na świecie.

Możemy podziwiać dobre umiejętności starszych zawodników i ogromne chęci, tych którzy rozgrywają tu swoje pierwsze mecze w życiu – mówi Marcin Gentek, dyrektor SP Kocioł Duży. – W historii turnieju jest kilku zawodników, którzy u nas strzelali gole i zdobywali statuetki, a potem grali klubowych drużynach juniorskich czy seniorskich w lidze okręgowej i A klasie.

Dziewiętnastą edycję zmagań, w której rywalizowały cztery zespoły, wygrała drużyna SP Liski, zgarniając komplet punktów. W grupowych rozgrywkach nastolatkowie z Lisek pokonali gospodarzy oraz reprezentantów szkół z Hejdyka i Uścian. Dodatkowo Patryk Kozikowski i Gabriel Zuzga z SP Liski zgarnęli nagrody indywidualne - odpowiednio dla najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika turnieju.

Drugie miejsce w zmaganiach zajęli zawodnicy z Hejdyka, a podium uzupełnili gospodarze. Miejscowi cieszyli się również z tytułu króla strzelców turnieju, który trafił do Wiktora Frąckiewicza, zdobywcy ośmiu goli. W drużynie z Kotła Dużego wystąpił także najmłodszy piłkarz rozgrywek. Był nim Jan Zawadzki, uczeń pierwszej klasy. Na czwartej pozycji uplasował się zespół z Uścian.

Zespoły zostały uhonorowane pucharami, a wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki i bony upominkowe na zakupy w sklepie sportowym. Organizację turnieju wsparli gmina Pisz, poseł Jerzy Małecki, Klub Sportowy Mazur Pisz, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Szkolny Związek Sportowy, Gabinet Weterynaryjny Bartosza Świerczyńskiego, firma TomBud Tomasza Drężka, Mazurski Gościec, Rada Rodziców SP Kocioł Duży.

Źródło: organizatorzy

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5